Bezdotykowa armatura łazienkowa – charakterystyka

Bezdotykowa armatura łazienkowa najczęściej montowana jest w budynkach użyteczności publicznej. Spotykamy ją w toaletach w centrach handlowych, w szpitalach oraz w biurach. Jest ona wygodna oraz higieniczna w użytkowaniu. Jej zaletą jest także oszczędność wody. Bezdotykowa armatura łazienkowa doskonale sprawdza się także w prywatnych domach, gdzie jest coraz częściej instalowana.

Bezdotykowa armatura łazienkowa – charakterystyka

 

Higiena użytkowania bezdotykowej armatury łazienkowej

Firmą, która oferuje taką armaturę do domu (oczywiście w zupełnie innej stylistyce i jakości, niż te stosowane w budynkach użyteczności publicznej) jest przykładowo uznany i istniejący już prawie 30 lat na rynku salon Piękno Łazienek. Najważniejszą zaletą bezdotykowej armatury łazienkowej jest jej wysoki stopień higieny. Aby z niej skorzystać, nie jest bowiem konieczne dotykanie samego urządzenia. Ma to szczególne znaczenie w miejscach uczęszczanych przez duże rzesze ludzi, np. w centrach handlowych oraz w budynkach służby zdrowia. Zwłaszcza w tym ostatnim przypadku wysoki stopień higieny wynikający z korzystania z bezdotykowych rozwiązań ma ogromne znacznie. Na naszych dłoniach przenosimy bowiem bakterie oraz wirusy, które mogą rozprzestrzeniać się na inne osoby pod wpływem dotyku. Obsługa bezdotykowej armatury łazienkowej nie wymaga bezpośredniego kontaktu z użytkownikiem do jej uruchomienia. Działa ona bowiem na zasadzie wykrywania ruchu, za które odpowiada wbudowany czujnik. Bezdotykowy kran wykrywa zbliżenie rąk użytkownika do czujnika i samoczynnie uruchamia bieżącą wodę. Korzystanie z bezdotykowej armatury łazienkowej jest więc higieniczne i bezpieczne w każdym miejscu.

Oszczędność dzięki bezdotykowej armaturze łazienkowej

Drugą cechą, którą charakteryzuje się bezdotykowa armatura łazienkowa, jest także jej dbałość o jak najmniejsze zużycie wody. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w miejscach uczęszczanych przez ludzi, którym niekiedy zdarza się zapomnieć o zakręceniu wody. Bezdotykowa armatura łazienkowa działa tylko w momencie, kiedy „czuje” obecność człowieka. Po chwili, kiedy czujnik nie rejestruje już ruchu, wyłącza automatycznie dopływ wody. Przyczynia się to do zwiększenia oszczędności oraz pozytywnie wpływa na środowisko naturalne. Bezdotykowa armatura łazienkowa to nie tylko baterie umywalkowe oraz naścienne. To także pisuary oraz bezdotykowe dozowniki na mydło w płynie. Wszystkie te urządzenia charakteryzują się nowoczesnym designem, wysoką jakością zastosowanych materiałów oraz estetycznym wyglądem. Są więc idealnym wyborem nie tylko do budynków użyteczności publicznej, ale także prywatnych domów. Są bowiem nowoczesne, wygodne w obsłudze, higieniczne oraz oszczędne, które to cechy doceni każdy użytkownik.

śr. ocena 5 / głosów 1