Charakterystyka zadaszeń rowerowych

Miłośnicy rowerów zarówno w wydaniu amatorskim, jak i profesjonalnym, doskonale wiedzą, że podstawą właściwej eksploatacji jest dbanie o swój pojazd. Dotyczy to nie tylko czyszczenia, wymiany niesprawnych elementów i zapewnienia odpowiedniego poziomu powietrza w kołach, ale również znalezienia miejsca, w którym rower może bezpiecznie „poczekać” na kolejną wycieczkę. W przypadku, gdy mamy miejsce w mieszkaniu lub komórce, sprawa jest rozwiązana. W przeciwnym razie możemy skorzystać z zadaszeń rowerowych, które coraz częściej powstają w miastach. W tym artykule dowiesz się, z czego zbudowane są owe zadaszenia i jak ich obecność wpływa na życie rowerzystów.

Idea inwestowania w zadaszenia rowerowe

Aby skutecznie rozwiązać problemy komunikacyjne i odciążyć drogi od natężenia samochodów, warto skupić się na budowie infrastruktury rowerowej. Zwłaszcza w dużych miastach nie brakuje miłośników dwóch kółek, którzy niechętnie patrzą na codzienny dojazd do pracy w dużym korku lub brak możliwości zorganizowania wycieczki rowerowej zarówno po mieście, jak i poza nim. Oprócz dobrze zaprojektowanych ścieżek rowerowych należy również zapewnić odpowiednie miejsca postojowe dla rowerów.

Dobrym rozwiązaniem są stojaki, ale w przypadku gorszej pogody, która zapewni deszcz lub śnieg, lepiej zainwestować w większe zadaszenia rowerowe, takie jak np. wiaty. Konstrukcje tego typu można spotkać w wielu często uczęszczanych miejscach: przy szkołach, uczelniach oraz dużych zakładach pracy, a także w centrach miast. Pozostawienie roweru pod zadaszeniem chroni go przed opadami atmosferycznymi, a dzięki opcji montażu specjalnych drzwi zamykanych na kłódkę zminimalizowane zostaje ryzyko kradzieży.

Funkcjonalne i solidne

Na rynku dostępne są wiaty rowerowe różnego rodzaju. Niektóre z nich mogą pomieścić nawet kilkanaście dwukołowych pojazdów.

W naszej ofercie znajdują się zadaszenia składające się z jednego do ośmiu modułów. Wiaty mogą być zarówno jednostronne, jak i dwustronne. Do ich wykonania używamy elementów stalowych, które są ocynkowane ogniowo i malowane proszkowo. Taka budowa zadaszeń rowerowych ułatwia szybkie ich zlokalizowanie oraz bezpieczne przypięcie roweru – wyjaśnia ekspert z firmy Ziegler Studio, której zakres działalności obejmuje zarówno produkcję małej architektury miejskiej, jak i elementów dotyczących zagospodarowania przestrzeni, dlatego w asortymencie firmy znajduje się szeroki wybór stojaków rowerowych, słupków parkingowych i ulicznych, koszy na śmieci oraz donic ze stali czy z betonu architektonicznego, a także wygodne ławki z oparciem lub bez, wykonywane ze stali nierdzewnej albo betonu.