Czym charakteryzują się łóżka kontynentalne?

Łóżka kontynentalne to specjalny rodzaj łóżek przeznaczonych do sypialni. Są to łóżka obite tapicerką, posiadające nóżki oraz składające się ze skrzyni z drewna oraz materaca. Łóżka kontynentalne najczęściej spotykane są w hotelach, stąd też inna ich nazwa – łóżka hotelowe. Coraz częściej pojawiają się także w naszych domach. Czym charakteryzują się łóżka kontynentalne?

Łóżka kontynentalne i ich budowa

Łóżka kontynentalne to specyficzny rodzaj łóżek sypialnianych, które składają się z wezgłowia, boxu, nóżek oraz materaca. Wezgłowie łóżek kontynentalnych najczęściej jest tapicerowane. W zależności od potrzeb oraz gustu może ono znajdować się tylko z tyłu łóżka, oddzielając poduszki od ściany lub obejmować także jego spodnią część. Dolną część łóżka kontynentalnego stanowi box. Jest to najczęściej wykonana z drewna skrzynia ze sprężynami, które dodatkowo obłożone są pianką. Na szczycie skrzyni układa się materac, który dobierany jest do każdego łóżka na podstawie indywidualnych wymagań oraz preferencji jego użytkownika. Zarówno box, jak i wezgłowie oraz boki łóżek kontynentalnych najczęściej są tapicerowane. Rodzaj oraz kolor wybranego obicia także zależy od preferencji użytkownika. W sprzedaży spotykane są łóżka kontynentalne posiadające obicie z ekoskóry, skóry naturalnej, a także z tkaniny. Dystrybucją takich łóżek zajmują się dobre firmy meblowe, takie jak na przykład Meble KD.

Łóżka kontynentalne i ich najważniejsze zalety

Jeszcze kilkanaście lat temu łóżka kontynentalne najczęściej spotykaliśmy w pokojach hotelowych. Dziś sytuacja przedstawia się jednak zupełnie inaczej i coraz więcej osób decyduje się na umieszczenie ich we własnych domowych sypialniach. Łóżka kontynentalne są dziś tak chętnie wybierane przez użytkowników ze względu na ich wygodę. Są bowiem niezwykle komfortowe w codziennym użytkowaniu oraz zapewniają ogromną wygodę odpoczynku. Łóżka kontynentalne są bowiem sporo wyższe od tradycyjnych łóżek sypialnianych, gdyż ich wysokość sięga 60-70 cm. Idealnie nadają się więc do codziennego użytkowania np. przez osoby starsze, mające problemy z kręgosłupem, kobiety w ciąży oraz wszystkie osoby, które szczególnie cenią sobie komfort podczas snu i wypoczynku. Łóżka kontynentalne dostępne są także w różnych rozmiarach. Możemy kupić zarówno łóżko kontynentalne dwuosobowe, jak i jednoosobowe. Łóżka kontynentalne można także wyposażyć w dodatkowy materac wierzchni, tzw. top, który jeszcze bardziej poprawi komfort spania oraz idealnie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku łóżek dwuosobowych, które zazwyczaj składają się z dwóch łóżek i materacy połączonych w jedną całość wspólnym wezgłowiem.

śr. ocena 5 / głosów 1