Dlaczego warto zainwestować w klimatyzację domową?

Nowoczesne instalacje klimatyzacyjne wywierają ogromny wpływ na komfort życia człowieka. Rozwiązania tego typu widujemy coraz częściej nie tylko w obiektach użytku publicznego, zakładach pracy i środkach transportu, ale też w obrębie prywatnych gospodarstw domowych. Korzystanie z klimatyzacji domowej to gwarancja szeregu zalet.

Dlaczego warto zainwestować w klimatyzację domową?

Komfort termiczny w każdych warunkach

Systemy klimatyzacyjne regulują temperaturę i wilgotność, dostosowując ją do aktualnych warunków otoczenia. Cecha ta jest dostrzegalna szczególnie latem, w trakcie ciężkich upałów. Klimatyzacja skutecznie schładza powietrze – wpływa na polepszenie nastroju i samopoczucia, wyzwalając pełnię sił fizycznych i umysłowych.

Urządzenia służą również dogrzewaniu pomieszczeń w nieco zimniejsze dni. Najlepsze technologie chłodząco-grzejące z wmontowaną pompą ciepła są w stanie odzyskać ciepło przy temperaturze wynoszącej minus kilkanaście stopni Celsjusza – tłumaczy przedstawiciel firmy BORKOWSKI, specjalizującej się w sprzedaży profesjonalnych systemów instalacji sanitarnych, grzewczych i wentylacyjnych.

Działanie przeciw grzybom i bakteriom

Dzięki odpowiedniej filtracji, klimatyzatory dbają o czystość powietrza. Uniemożliwiają rozwój bakterii, grzybów, pleśni, alergenów oraz innych groźnych substancji i drobnoustrojów, które mogą szkodzić zdrowiu ludzkiemu. Cenną funkcją niektórych urządzeń jest jonizacja. Jonizatory wytwarzają jony ujemne, bazując na cząsteczkach wody w powietrzu. Skupiska jonów otaczają zarazki, niwelując ich niepożądane działanie. Oczywiście wymienione funkcje tracą na znaczeniu, jeżeli klimatyzacja nie je regularnie serwisowana. Zaniedbana instalacja klimatyzacyjna zadziała dokładnie na odwrót – zamiast usuwać, przyczyni się do namnożenia nieczystości, a co za tym idzie do zanieczyszczenia powietrza.

Prosty montaż i użytkowanie

Domowe instalacje klimatyzacyjne są proste w montażu. Podłącza się je do konkretnego pomieszczenia, a nie całego mieszkania. Miejsce zamontowania powinno być dobrane w przemyślany sposób – tak, by uwydatniać zalety urządzenia i minimalizować emitowane przez nie hałasy. Zainstalowany klimatyzator z reguły prezentuje się schludnie i estetycznie. W razie potrzeby można go ukryć, np. w suficie podwieszanym. Prostocie montażu wtóruje łatwość obsługi. Opanowanie funkcji klimatyzacji ogranicza się do rozpoznania kilku przycisków oraz komunikatów widniejących na ewentualnym wyświetlaczu. Klimatyzacją można też sterować na odległość wykorzystując pilota. Codzienne użytkowanie nie nastręcza problemów nawet osobom nieobeznanym z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.