Dlaczego warto zdecydować się na okna aluminiowe?

Na okna aluminiowe decyduje się coraz więcej Polaków. Stosowane są przede wszystkim w budownictwie komercyjnym, ale coraz częściej zastępują tradycyjne okna PCV w domach i mieszkaniach. Dlaczego okna aluminiowe to nowoczesne, trwałe i energooszczędne rozwiązanie? Zobacz, jakie jeszcze zalety posiadają okiennice aluminiowe i dlaczego warto wybrać właśnie ten materiał.

okna-aluminiowe

Zastosowanie okien aluminiowych

Jeszcze kilka lat temu ten rodzaj stolarki okiennej stosowany był wyłącznie w budynkach użytkowych, np. biurowcach, centrach handlowych, czy dworcach autobusowych. Dzisiaj można spotkać je niemal na każdym kroku, szczególnie w budownictwie mieszkalnym.

Jak podaje ekspert z firmy Waspal w Poznaniu:

Okna aluminiowe najlepiej sprawdzają się w domach o nowoczesnych i skomplikowanych projektach, ponieważ są bardzo lekkie i uniwersalne. Jakie jeszcze zalety mają okna aluminiowe?

Właściwości okiennic aluminiowych

Okna aluminiowe posiadają szereg zalet, dzięki czemu przekonały do siebie mnóstwo ludzi i są coraz chętniej wybierane do różnego rodzaju projektów budowlanych. Poniżej przedstawiamy ich największe zalety.

  • Ogromna wytrzymałość – charakteryzują się wysoką wytrzymałością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne, promieniowanie ultrafioletowe. Są zdecydowanie trwalsze niż okna PCV i drewniane.
  • Lekkość – ramy aluminiowe ważą bardzo mało, dlatego nie obciążają konstrukcji i bardzo prosto je zamontować.
  • Plastyczność – z aluminium da się uzyskać dosłownie każdy kształt, więc z łatwością można dopasować je nawet do nietypowych otworów. To sprawdza się w przypadku nowoczesnego budownictwa.
  • Doskonała izolacja termiczna – ramy aluminiowe zbudowane są z komór wypełnionych materiałami termoizolacyjnymi najnowszej generacji.
  • Uniwersalna estetyka – wygląd ram można dopasować do swoich oczekiwań. Ramy aluminiowe mogą mieć dowolny kolor lub szerokość, dzięki czemu można zwiększyć powierzchnię szyby. Pasują zarówno do budynków drewnianych, z cegły i betonu.
  • Łatwa pielęgnacja – aluminiowe ramy nie wymagają konserwacji ani zabiegów czyszczących. Wystarczy raz na kilka miesięcy przetrzeć je wodą z łagodnym detergentem.
  • Funkcjonalność – można wybierać między oknami uchylnymi, rozwieranymi bądź uchylno-rozwieranymi. Tak samo jest w przypadku sposobu otwierania, który można dostosować do swoich potrzeb.

Wybór okien aluminiowych to z pewnością opłacalna inwestycja. Są one doskonałą alternatywą dla tradycyjnych okien PCV lub drewnianych ram. Przede wszystkim są doceniane za swoją wytrzymałość, doskonałą izolację cieplną i możliwość dostosowania do estetyki budynku.

śr. ocena 5 / głosów 5