Jakie meble powinny się znaleźć w pokoju dziennym?

Pokój dzienny, salon – niezależnie od tego jak je nazywamy, jest pomieszczeniem, w którym spędzamy bardzo dużą część dnia. To, czy będzie to czas udany w dużej mierze zależy od umeblowania wnętrza. Podpowiadamy, o czym nie zapomnieć kompletując sprzęty do pokoju dziennego.

Kanapa

To podstawowy mebel, który pełni w salonie wiele funkcji. Przede wszystkim jest wygodnym miejsce do relaksu, na przykład przed ekranem telewizora czy z książką w ręku. Może też służyć jako awaryjne miejsca do spania, jeśli wizyta gości nieco się przedłużyła. Ta wielofunkcyjność kanapy sprawia, że powinniśmy bardzo uważnie podchodzić do kwestii jej wyboru.

Fotele

Czyli mniejszy kuzyn kanapy. Mniej funkcjonalny, jednak wciąż bardzo wygodny i przytulny, idealny do relaksu. Idealny dla osób, które w czasie wspólnego oglądania telewizji wolą siedzieć same – można wtedy przyjąć jak najwygodniejszą pozycję bez rozpychania się na zatłoczonej kanapie.

Stolik kawowy

-Wbrew nazwie na stoliku kawowym można postawić również inne rzeczy – mówi przedstawiciel firmy Bonus 33Meble. – Keśli telewizor służy nam za towarzysza posiłków, przy stoliku kawowym możemy bez problemu rozstawić się z nawet kilkudaniowym obiadem. Oczywiście, jest to niezbędny mebel jeśli w pokoju dziennym przyjmujemy gości, których częstujemy ciepłymi napojami i ciastkami.

Regał na książki

Mimo, że żyjemy w dobie e-booków i audiobooków, papierowe wydania książek wciąż mają się świetnie i są kolekcjonowane przez wiele osób. Jeśli należymy do miłośników literatury, w naszym salonie nie może zabraknąć regałów oraz półek, na których będziemy przechowywać nasze ulubione dzieła.

Komoda

To również wielofunkcyjny mebel, przeznaczony do przechowywania wszelkiego rodzaju artykułów – ubrań, obrusów, zastawy stołowej i wielu innych przedmiotów codziennego użytku.

Szafka pod telewizor

Niezależnie od tego, czy nasz telewizor stoi czy może wisi na ścianie, przyda nam się szafka pod niego. W przypadku telewizorów stojących jego funkcja jest oczywista – stanowią on podstawę dla urządzenia. Czemu warto zainwestować w niego jeśli nasz telewizor jest zamontowany do ściany? Przede wszystkim do przechowywania rzeczy takich jak zapasowe baterie, dodatkowe kable instrukcje obsługi. Można na nim również postawić konsolę do gry. Stolik pod telewizor poza funkcją praktyczną pełni również funkcję estetyczną, wypełnia pustkę pod telewizorem.

Pozostałe elementy

Wystrój wnętrza to nie tylko meble, ale również wiele innych elementów. Nie wolno nam zapomnieć o odpowiednim oświetleniu – zarówno lampy górne, jak i oświetlenie dodatkowe pełni istotną rolę w kreowaniu estetyki wnętrza. Jeśli chcemy, żeby nasz salon stał się przytulny, pamiętajmy również o dekoracjach, takich jak obrazy, dywan czy rośliny.