Mieszkania w okolicach Poznania – w których miejscowościach warto się osiedlić?

Mieszkanie w mieście ma sporo zalet, ale niestety również i wad. W dzisiejszych czasach, w których niemal każda rodzina posiada przynajmniej jeden samochód, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem zdaje się zakup nieruchomości na obrzeżach lub nieco poza aglomeracją. Podpowiadamy, gdzie w okolicach Poznania warto szukać dla siebie domu lub mieszkania.

mieszkanie-pod-poznaniem

Jeśli zacząłeś już poszukiwania mieszkania w Poznaniu, z pewnością zauważyłeś, że znalezienie nieruchomości, której jakość korespondowałaby z ceną, jest zadaniem karkołomnym. Nic w tym dziwnego – w mieście nie sposób znaleźć nowych budynków, na kolejne inwestycje po prostu nie ma miejsca.

Aglomeracja rozrasta się w odpowiedzi na przybywającą liczbę mieszkańców. Poznańscy deweloperzy szukają możliwości budowy nowych osiedli mieszkaniowych i domków szeregowych oraz jednorodzinnych w okolicznych miejscowościach. W których miejscach pod Poznaniem warto się osiedlić?

Szeregowce, bliźniaki i domy jednorodzinne w Śremie

Oddalony od Poznania o zaledwie 40 minut jazdy samochodem Śrem jest idealnym miejscem do życia i wypoczynku. Ponieważ gmina należy do tzw. specjalnej strefy  ekonomicznej, w ostatnich latach niezwykle dynamicznie rozwija się tu biznes, co dla mieszkańców oznacza powstawanie wciąż nowych miejsc pracy.

Do najbardziej charakterystycznych miejsc Śremu należą rynek i doskonale zagospodarowana promenada nad Wartą. Mieszkańcy i turyści znajdą tu mnóstwo ławeczek oraz dobre zaplecze gastronomiczne. Ponadto w Śremie znajduje się Plaża Miejska nad Jeziorem Grzymisławskim, a także Wake Park. W okolicy znajdziemy z resztą wiele innych atrakcji, w tym rozległy park miejski z zewnętrznymi siłowniami, basen, boiska do piłki nożnej, tenisa, a nawet stadninę koni.

Co najważniejsze, w Śremie znajdziesz  bogaty wybór nieruchomości mieszkaniowych w wyjątkowo przystępnych cenach. Świetnym przykładem może być nowopowstałe osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej Marina Park. Domy o powierzchni od 65 do 72m2 znajdują się przy ul. Nadbrzeżnej, zatem tuż obok deptaku przy miejskiej marinie.

Przy tej samej ulicy wzniesiono kolejne domy, tym razem w zabudowie bliźniaczej. Marina City to propozycja dla osób, które poszukują jeszcze więcej przestrzeni dla siebie – powierzchnia segmentów waha się w przedziale od 102 do 121 m2, a poszczególne mieszkania posiadają własne ogródki i garaże.

A może mieszkanie w Śremie?

Osoby, które chcą zamieszkać w Śremie, ale nie są zainteresowane kupnem domu, mogą zdecydować się na mieszkanie w kompleksie Corner Park. Jest to kolejna udana inwestycja Marcopolo Development. Osiedle tworzy 5 niewysokich budynków wielorodzinnych, w których znajduje się aż 300 mieszkań. Ich lokatorzy mają do dyspozycji własne garaże, a doskonała lokalizacja – między ul. Chełmońskiego i Aleją Solidarności, gwarantuje łatwy dostęp do placówek edukacyjnych, sklepów itp.

Domy szeregowe w Błażejewie koło Kórnika

Szukając domu pod Poznaniem warto zwrócić uwagę na Osiedle Lawendowe Pole w Błażejewie koło Kórnika. Kompleks tworzą nowoczesne budynki 4-, 6- i 12-segmentowe, w których znajdują się mieszkania o powierzchni nawet 92 m2. Uwagę przyciągają nietuzinkowe elewacje w stylu pruskim. Osiedle jest ogrodzone, a wszystkie domy posiadają niezbędne media.

Lawendowe Pola mogą pochwalić się też pięknym otoczeniem. Domy położone są tuż pod lasem, na osiedlu znajduje się też duży plac zabaw dla najmłodszych. Każde z mieszkań posiada własne miejsce parkingowe lub garaż, a dojazd do centrum Poznania zajmuje około 20 minut.

śr. ocena 5 / głosów 6