Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie

Pod względem nowych inwestycji mieszkaniowych Kraków cały czas się dynamicznie rozwija. Każdego roku powstają nowe, liczne mieszkania i apartamenty oraz całe osiedla, w mieście działa też wiele firm deweloperskich oferujących klientom atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż. Zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim przewodnikiem po rynku nieruchomości w stolicy Małopolski.

Domy w zacisznej okolicy

Pewnie niewielu osobom Kraków skojarzyłby się od razu z zieloną, kameralną okolicą, ale są takie dzielnice jak Bieżanów-Prokocim, które mogą zaoferować nowych mieszkańcom właśnie idealne warunki do wypoczynku z dala od zgiełku i hałasu. Powstaje tu np. Osiedle pod Kasztanem budowane przez firmę Samson Dom, na to nowe osiedle składać się będą 4 domy i 26 mieszkań. Dlaczego warto mieszkać w takim miejscu? Choćby ze względu na ładniejszą okolicę i czystsze powietrze niż w innych dzielnicach, nowi mieszkańcy osiedla będą się cieszyć również własnym garażem i ogródkiem czy swobodnym dostępem do miejsc parkingowych. Dzielnica posiada również odpowiednią infrastrukturę usługowo-handlową, a także obiekty sportowe, edukacyjne i rozrywkowe. Dzięki rozwiniętej komunikacji miejskiej oraz infrastrukturze drogowej można łatwo i szybko dotrzeć w inne części miasta. Trudno o taki komfort mieszkania, spokój i poczucie bezpieczeństwa w innych częściach Krakowa. Planowany termin zakończenia tej inwestycji to I/II kwartał 2020 roku.

Apartamenty dla wymagających

Inną ciekawą, nową inwestycją mieszkaniową w Krakowie są Apartamenty Magna na Prądniku Czerwonym, dzielnicy sąsiadującej z centrum miasta. Nowy apartamentowiec bez przesady można nazwać kameralną, spokojną enklawą w tym tętniącym życiem mieście. Okolica posiada odpowiednio rozwiniętą infrastrukturę usługowo-handlową, znajdują się tu też szkoły i przedszkola oraz obiekty o charakterze sportowym i rekreacyjnym. Deweloper oferuje w ramach tej inwestycji 41 nowych, komfortowych mieszkań na sprzedaż, z tarasami i balkonami. W budynku znajduje się podziemny parking również z miejscami dla mieszkańców apartamentów. Nowy budynek jest niezwykle estetyczny, jego wygląd dopracowany jest w każdym, najmniejszym detalu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów budowlanych nowe mieszkania nie są narażone na niepotrzebne straty ciepła. Apartamenty Magna dzielą od centrum Krakowa zaledwie 4 kilometry. Wymienione wyżej atuty czynią z nich wymarzone lokum zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla singli – oraz dla każdego, dla kogo ważny jest najwyższy standard mieszkania połączony z dogodną lokalizacją oraz dostępem do wszystkiego, co ma do zaoferowania duże miasto.

śr. ocena 5 / głosów 5