Nowoczesna aranżacja kominka

Ilekroć myślisz o swoim domu, oczyma wyobraźni widzisz duży salon z kominkiem? Czas urzeczywistnić swoje marzenia, zwłaszcza jeśli właśnie wprowadzasz się do nowego gniazdka. Poznaj kilka ciekawych pomysłów na nowoczesną aranżację kominka i sprawdź, gdzie znajdziesz najlepszą ofertę kominków. Na pewno nie będziesz żałować tej decyzji! Kominek wprowadza niesamowity nastrój i zapewnia przytulny klimat domu.

Biokominki

Biokominki do domu i mieszkania

Z biokominkiem w prosty sposób stworzysz nowoczesną aranżację kominka. Co więcej, biokominki możesz zainstalować nie tylko w domu, ale również w mieszkaniu! Jak to możliwe? Nie wymagają podłączenia do przewodu kominowego, wystarczy odpowiednia wentylacja. Są zasilane na płynne biopaliwo, dlatego nie emitują dymu. Nie wydzielają też zapachu ani nie wytwarzają popiołu. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie zastąpią tradycyjnego źródła ciepła. Są bardziej ładną dekoracją, na którą można patrzeć przez cały wieczór, niż sposobem na ogrzanie się po zimowym spacerze.

Biokominki doskonale wpisują się w awangardowe wnętrza, tak samo w salonach, jak i w sypialniach. Są dostępne w różnych rozmiarach i różnych kolorach, co umożliwia dopasowanie ich wyglądu do każdego pomieszczenia. Najładniej prezentują się, kiedy są jedyną ozdobą na ścianie. Wówczas naprawdę robią wrażenie! – podkreśla nasz rozmówca z firmy Wiliński, mającej swoją siedzibę w Gdańsku.

Nowoczesne wydanie kominka tradycyjnego

Uważasz, że tradycyjne kominki nie pasują do nowoczesnych wnętrz? Nie masz racji. Aranżacje kominka tradycyjnego mogą przybierać różny charakter, wszystko zależy od tego, jakie materiały wybierzesz do ich obudowy. Szczególnie polecane jest drewno i kamień, a zwłaszcza marmur oraz piaskowiec.

Urządzając wnętrze z kominkiem, postaw na jasne, delikatne kolory ścian i mebli. Niech kominek będzie najmocniejszym punktem wnętrza, w którym stoi. Nie stawiaj go również obok telewizora! W przeciwnym razie nie będziesz wiedzieć, co bardziej przyciąga twoją uwagę.

Proste, ale efektowne kominki na gaz

Kominek gazowy również pozwala stworzyć prostą, ale stylową aranżację wnętrza i doskonale wpisuje się w charakter nowoczesnych domów. Podobnie jak biokominek, nie wymaga rozpalania ani dokładania drewna. Wystarczy uruchomić kominek pilotem i już można napawać się cudownym nastrojem.

Kominek na gaz będzie się doskonale prezentować obok miękkiego dywanu, wygodnej sofy i prostego stolika kawowego. Nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Minimalizm to podstawowa zasada w urządzaniu nowoczesnych wnętrz. To takie proste!

Nastrojowe wnętrze z kominkiem elektrycznym

W nowoczesnym wnętrzu doskonale sprawdzi się również kominek elektryczny. Jest wygodną alternatywą dla kominka tradycyjnego. Podobnie jak opisane już rodzaje kominków, nie wytwarza dymu ani spalin. Do tego jest bezpieczny i komfortowy w użytkowaniu. Co prawda nie poczujemy zapachu świeżo palonego drewna, ale będziemy mieć wyjątkową dekorację w swoim salonie.

Kominki elektryczne można montować w każdym pomieszczeniu, nawet w pokoju dziecięcym. Pasują do każdego wystroju, dlatego możesz urządzić wnętrze według własnych upodobań. Tym kominkiem nie sposób się oparzyć, ale – wbrew pozorom – to urządzenie o dużej mocy. Może dogrzać pokój, a dodatkowa iluzja płomienia sprawi, że poczujemy się jak przy prawdziwym ogniu.

śr. ocena 5 / głosów 1