Nowoczesne projekty łazienek – wizualizacje 3D

Wizualizacje 3D umożliwiają w łatwy i komfortowy sposób zaprojektować nasz dom bądź mieszkanie, a w tym naszą wymarzoną łazienkę. Dzięki nim możemy dokładnie zobaczyć, jak będzie wyglądało wnętrze oraz ustalić najdrobniejsze szczegóły dotyczące jej aranżacji. W naszym artykule podpowiadamy, na czym polega wizualizacja 3D oraz gdzie i jak można ją przeprowadzić.

projekt-3d-lazienki

Wizualizacja 3D, czyli nowoczesna prezentacja projektu łazienki

Wizualizacje 3D, inaczej wizualizacje przestrzenne obrazów, to proces, w którym powstają obiekty w trójwymiarowej przestrzeni, uwzględniającej wysokość, szerokość oraz głębokość. Stąd skrót 3D – od angielskiego słowa „dimension”, które oznacza wymiar. Aranżacje łazienek przy wykorzystaniu programu do wizualizacji 3D to świetna alternatywa dla tradycyjnych form projektowania. Pozwala ona na ujęcie wystroju oraz wyposażenia naszej przyszłej łazienki w sposób, który do złudzenia przypomina realne zdjęcia czy filmy. Powstające w programach bryły 3D prezentują się bowiem tak, jakby były widziane naszymi oczami.

Ponadto takie prezentacje projektów umożliwiają oglądanie wymodelowanych obiektów z różnych stron oraz pod różnymi kątami. Istnieje także możliwość przedstawiania projektu w wielu wariantach kolorystycznych oraz modelowania zawartych w nim obiektów z różnych rodzajów materiałów.

Od wizualizacji 3D do wymarzonej łazienki

Dzięki możliwościom, jakie daje wizualizacja 3D, możemy stworzyć projekt naszej wymarzonej łazienki niemal nie ruszając się z miejsca i tylko przy wykorzystaniu komputera.

Jak wyjaśnia nasz rozmówca, specjalista z salonu Domeko w Wesołej koło Warszawy:

Urządzanie łazienki, jednego z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu czy mieszkaniu, wymaga odpowiedniego przygotowania. Łazienka musi spełniać swoją rolę jako węzeł sanitarny, być praktyczna i komfortowa w użytkowaniu oraz wyglądać estetycznie i wpisywać się charakterem wystroju w styl pozostałych pomieszczeń. Zaprojektowanie łazienki nie jest więc prostym zadaniem, dlatego my pomagamy naszym Klientom. I tak przy zakupie płytek łazienkowych, mogą u nas bezpłatnie otrzymać możliwość aranżacji swojej wymarzonej łazienki przy wykorzystaniu programu do wizualizacji 3D. Wizualizacja ponadto ułatwia stworzenie kosztorysu, planowanie rozmieszczenia płytek w łazience czy późniejszą realizację projektu przez wykonawców.

Jak widać wizualizacja 3D umożliwia również zaplanowanie wymarzonej łazienki bez konieczności spędzania wielu godzin nad tradycyjnymi rysunkami na papierze. Dzięki niej możemy także uniknąć sytuacji, w której podstawą do planowania będzie nasz prowizoryczny i chaotyczny szkic projektu łazienki. Szkic, który w efekcie może przyczynić się do popełnienia brzemiennych w skutki błędów tj. niewłaściwie obliczenia ilości potrzebnych materiałów. Zwizualizowany i gotowy projekt jest bowiem drukowany w kilku egzemplarzach, m.in. dla inwestora oraz przyszłego wykonawcy z uwzględnionymi na nim dokładnymi wymiarami i zestawieniem ilościowym wszystkich materiałów. Posiadając taki projekt, zostaje nam jedynie czekać na efekty jego realizacji.

śr. ocena 5 / głosów 5