Okna PCV- dlaczego są tak cenione?

Zakup okien to nie lada przedsięwzięcie. Wybór jest tak duży, że naprawdę ciężko podjąć decyzję. Jak wiadomo okna są inwestycją długoterminową, zatem trzeba dobrze się zastanowić, aby nie popełnić błędu, który tak naprawdę może nas dużo kosztować. Zatem jakie okna są najlepsze?

Od przybytku głowa nie boli- czyli o wyborze okien słów kilka

Mówi się, że moda przemija, a styl zostaje. Taką zasadą warto też kierować się podczas zakupu okien. Zatem nie look, czy dizajn powinny być na pierwszym miejscu, ale przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jakość. Zatem najlepsze okna to takie, które mają dobre parametry techniczne, ale również wyróżniają się wysoką jakością materiałów oraz przyzwoitą ceną, można jeszcze do tego dodać ich prezencję. Takie właśnie powinny być okna idealne. Dzięki temu nie tylko okna doskonale będą się komponować z elewacją zewnętrzną, czy wewnętrzną, ale również możemy znacząco zaoszczędzić na cenach ogrzewania. Tutaj oczywiście kluczowy jest współczynnik przenikania ciepła.

Okna PCV, aluminiowe, a może drewniane- czy wybór jest trudny?

Warto przyjrzeć się popularności okien. Otóż najczęściej wybierane są okna plastikowe, czyli PCV. Ten wybór w dużej mierze podyktowany jest oszczędnością. Jednak warto wiedzieć, że okna PCV wyróżniają się również doskonałą jakością. Przede wszystkim świetnie utrzymują ciepło i nie pozwalają mu uciekać. Niektórzy architekci polecają okna aluminiowe. Tutaj problemem jest ich cena, ale nie tylko. Otóż tego typu okna w słabym stopniu utrzymują ciepło, ale również nie występują w wersji pasywnej. Tutaj nie pomorze również montaż na ciepło, który wiąże się tylko z wyższą ceną, gdyż nie poprawi ich energooszczędności. Wiele osób również preferuje okna drewniane, jednak i one nie pozbawione są wad. O ile w tym przypadku można znaleźć wersję energooszczędną, to największy problem pojawia się w konserwacji. Otóż takie okna należy poddawać do kilka lat konserwacji, gdyż są naprawdę mało odporne na warunki atmosferyczne i wilgoć.

Okna drewniane- gdy lubimy sęki

Okna drewniane często kojarzą się z elegancją. A to wszystko za sprawą widocznych sęków. Dzięki temu są one bardziej unikalne, a jednocześnie niepowtarzalne. Zatem to szyk sam w sobie. Problem jednak tkwi w szczegółach. Otóż dla tych, dla których liczy się trwałość nie jest to najlepszy wybór, a swoją drogą wiąże się z dodatkowymi kosztami, a to za sprawą właśnie konserwacji. Co w takiej sytuacji można więc zrobić? Otóż tak naprawdę odpowiedź jest banalnie prosta. Najlepiej wybrać okna PCV, a to dlatego, że dostępne są one w różnych wzorach. Można nawet zdecydować się na oleinę drewnopodobną. Dzięki temu zyskujemy look okien drewnianych, a jakość okien PCV. Warto jeszcze poruszyć temat cen. Otóż cennik okien zależy od materiałów i parametrów technicznych. Dlatego przed zakupem należy je porównać, aby po prostu nie przepłacać. Okna PCV są najtańsze, mają doskonały współczynnik UF, a przy tym producenci rezygnują z profili aluminiowych, na rzecz kompozytowych.

Dowiedz się ile będą kosztowały Twoje okna: konfigurator.roletyalu.pl

śr. ocena 5 / głosów 5