Podłogi krzywoliniowe

Podłoga ma służyć latami. Dlatego w pierwszej kolejności szukamy solidnych i łatwych do utrzymania w czystości materiałów. I słusznie! Warto jednak wziąć pod uwagę także względy estetyczne, ponieważ podłoga mocno rzutuje na wygląd pomieszczenia. Jeżeli typowe rozwiązania uważasz za nieciekawe i wiesz, że po jakimś czasie zaczną Cię nudzić, rozważ podłogi krzywoliniowe!

Czym są podłogi krzywoliniowe?

Podłogi krzywoliniowe są alternatywą dla typowych desek podłogowych. Co je wyróżnia? Oczywiście – kształt! Odzwierciedla on naturalną formę pnia drzewa. Drewno nie jest więc sztucznie równane. W podłogach krzywoliniowych wykorzystuje się jego nienaruszony wygląd, co daje interesujący efekt nieosiągalny przy klasycznych panelach czy parkietach.

Oferta Bolefloor była dla rynku całkowitym zaskoczeniem – mówi ekspert z firmy Profi-Parkiet.Można śmiało powiedzieć, że tego jeszcze nie było. Branża przeżyła lekki wstrząs, a klienci dostali podłogi, które są kolejnym krokiem w dążeniu do maksymalnej naturalności.

Parametry i rodzaje podłóg krzywoliniowych

Nietypowy i miły oku kształt to nie jedyne zalety podłóg krzywoliniowych. Niewątpliwym atutem jest to, że występują one w różnych gatunkach, kolorach i rozmiarach. Jeśli chodzi o drewno, dostępne są podłogi krzywoliniowe wykonane z:

  • jesionu (w dwóch klasach: naturalna i selekt)
  • klonu,
  • orzecha amerykańskiego,
  • dębu (w trzech klasach: rustykalna, naturalna, selekt)
  • wiśni.

Dostępne są deski zarówno lite, jak i warstwowe. Ich grubość wynosi 13,2 lub 17,7 mm w przypadku warstwowych i 20 mm w przypadku litych. Większą rozbieżność podłogi krzywoliniowe wykazują pod względem szerokości (od 150 do 350 mm) i długości (500–2900 mm, a nawet więcej – na specjalne zamówienie).

Deski są łączone na pióro-wpust. Łączenia nie są w żaden sposób widoczne – deski przylegają ściśle do siebie tak samo, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych podłóg. Standardowe łączenie sprawia, że instalacja tych nietypowych desek nie nastręcza żadnego problemu nawet monterom, którzy nigdy nie mieli z nimi do czynienia.

Atrakcyjne jest także wykończenie desek. Pozostaje ono w gestii klienta, który może wybierać spośród następujących wariantów: olej naturalny, olej barwiony, powierzchnia gładka, powierzchnia szczotkowana oraz wersja surowa szlifowana. W zależności od upodobań i stylu wnętrza dążymy więc do jak najbardziej naturalnego wyglądu lub przeciwnie – przełamujemy nieco surowość drewna przez odpowiednie wykończenie.