Powrót do korzeni, czyli o modzie na domy drewniane

Tęsknimy za naturą. W dzisiejszym świecie zabiegania, zanieczyszczeń, hałasu, korków, nowoczesnych technologii, braku bliskości i kontaktu z przyrodą, zwyczajnie zaczyna nam brakować prostoty, spokoju i odpoczynku. Szukamy sposobu na życie w miejscu i stylu zamieszkania. Wraca moda na domy drewniane, które są świetną alternatywą dla betonowych domów. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom domów drewnianych.

domy-drewniane

Zamieszkaj w drewnianym domu w 3 miesiące

Domy drewniane pozwalają zamieszkać we własnym gniazdku już w ciągu 3 miesięcy od rozpoczęcia budowy. To niewyobrażalnie krótki czas w stosunku do domu murowanego, który każe nam czekać na ten moment nawet do dwóch lat! A kiedy zawiedzie ekipa remontowa albo zabraknie nam środków, budowa może się przedłużyć. W trakcie takiego długiego okresu wszystko może się zmienić, np. nasza koncepcja na projekt budynku. Możliwe też jest, że zaczniemy żałować zakupu działki i zastanawiać się nad sprzedażą rozpoczętego domu.

Domy drewniane to krótki czas oczekiwania i gwarancja otrzymania kompletnie gotowego z zewnątrz budynku, w którym musimy jedynie wykończyć wnętrza. Dom będzie wyposażony w drzwi zewnętrzne, okna, parapety, dachówki oraz rynny spustowe. Ściany, strop i dach będą całkowicie ocieplone. Otrzymamy energetyczny paszport, który zaświadczy o zapotrzebowaniu domu na energię cieplną i możemy dostać tzw. test szczelności, który potwierdzi, że konstrukcja jest szczelna i ciepła. Zamawiając gotowy dom, w cenie otrzymujemy jego montaż, transport materiałów i dźwig niezbędny do przeprowadzenia prac. O nic się nie martwimy, możemy w spokoju czekać, aż nasz dom drewniany w technologii prefabrykowanej będzie w pełni gotowy. Możemy też zamówić dom w stanie deweloperskim, czyli dom wyposażony w niezbędne instalacje, albo dom „pod klucz”, w pełni gotowy do zamieszkania.

Z racji tego, że firmy takie jak firma ITS-Koszalin oferują różne projekty domów, ostateczna cena budynku zależy nie tylko od sposobu wykończenia, ale też od parametrów budynku, na które składają się:

 • powierzchnia podłogi domu,
 • skomplikowanie konstrukcji dachu i budynku,
 • powierzchnia przegród wewnętrznych i zewnętrznych,
 • dodatkowe elementy w domu, np. balkony,
 • lokalizacja budowy,
 • elementy wykończeniowe.

Dlaczego jeszcze warto mieć dom drewniany?

Szybka budowa nie jest jedyną zaletą, która wyróżnia domy drewniane. Wiąże się z nimi znacznie więcej atutów, którymi są:

 • zaoszczędzone pieniądze. Samodzielnie decydujemy, w jakim standardzie ma być wykończony nasz dom i jaki będzie jego projekt;
 • gwarancja jakości domu. Firmy udzielają gwarancji przeważnie na okres 30 lat od ich postawienia;
 • niskie koszty ogrzewania. Zapłacimy nawet o 50% mniej, niż w przypadku innych rozwiązań, które są obecnie dostępne na rynku;
 • zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych;
 • wyjątkowy klimat domu drewnianego;
 • izolacyjność termiczna i dźwiękowa;
 • poszanowanie natury. Drewno to surowiec odnawialny i naturalnie występujący w przyrodzie, dlatego domy z drewna są przyjazne dla środowiska.

Moda na domy drewniane wraca, ponieważ to rozwiązanie, które daje wielowymiarowe korzyści. Przekonaj się sam!

śr. ocena 5 / głosów 5