Jak przygotować się na postawienie garażu?

Jeśli masz już za sobą dylematy, związane z wyborem rodzaju garażu oraz dopasowaniem jego powierzchni do swoich potrzeb, pozostaje Ci już tylko zakup odpowiedniego modelu. Musisz mieć jednak świadomość, że nie należy zapomnieć o paru istotnych kwestiach, takich, jak chociażby przygotowanie podłoża pod postawienie obiektu. Oto co warto wiedzieć przed złożeniem zamówienia!

Przygotowywanie terenu pod garaż

Niezależnie od tego, czy garaż będzie stawiany przez ekipę producenta, czy też samodzielnie, przygotowanie terenu leży w gestii kupującego. Podłoże pod powstający garaż można utworzyć na kilka sposobów. Najpopularniejszym z nich jest wylewka betonowa. Wówczas należy przygotować „obrys” garażu z desek, powiększając go o około 10 cm z każdej strony. Poszczególne deski trzeba zablokować od zewnątrz tak ,by siła wlewanego betonu nie zniszczyła ułożonej konstrukcji. Dopiero, gdy masz pewność, że nic się nie poruszy, możesz wlać beton do środka. Potem musisz jeszcze odczekać dwa, trzy dni, aż do chwili utwardzenia podłoża (wszystko tak naprawdę zależy od warunków pogodowych).

Są też i tacy, którzy decydują się na inne rozwiązania: fundament, kostkę brukową (tutaj spore trudności przynosi kotwienie garażu) lub betonowe słupki. Zawsze trzeba pamiętać, by podłoże było idealnie równe i wypoziomowane. Trzeba je też właściwie wyprofilować oraz utwardzić.

W przypadku stawiania garażu przez ekipę remontową, dobrze zapewnić dostęp do prądu – podczas montowania używane są takie elektronarzędzia, jak m.in. wiertarki. Warto jednak zauważyć, że niektóre firmy mają na swoim wyposażeniu agregaty prądotwórcze – wówczas kwestia dostępności prądu na miejscu nie ma znaczenia.

Bezpośrednio po montażu trzeba również zadbać o odpowiednie przykotwiczenie garażu do podłoża. Jeśli elementy konstrukcji zostały pokryte farbą podkładową, należy je dla zabezpieczenia pomalować także farbą nawierzchniową.

Co warto wiedzieć o kosztach zakupu garażu?

Zakres usług, za które płaci się podczas kupna garażu, może różnić się w zależności od dostawcy. W wielu przypadkach w cenę wliczony jest tylko koszt dostawy, nieobejmujący mocowania do podłoża. Można się jednak na nie umówić  – co będzie oczywiście dodatkowo płatne. Podobnie w przypadku skręcania garażu na miejscu – tu przed złożeniem zamówienia należy upewnić się, czy jego koszt obejmuje również składanie garażu, czy też należy dodatkowo za to zapłacić.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego garażu i chcesz też zamówić jego montaż, możesz wybrać specjalistów z firmy CGT Konstrukcje Stalowe.