Ranking podłóg – trendy w aranżacjach wnętrz

Podłogi w naszym domu są jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrza, szczególnie jeśli są to panele winylowe Zwykle najbardziej nadajemy charakteru przestrzeni w domu właśnie podłogą, która wykonana z odpowiednich materiałów będzie prawdziwą ozdobą domu. Ostatnimi czasy wielką popularnością cieszą się wspomniane panele winylowe dzięki swojej atrakcyjnej cenie, ale także pięknemu prezentowaniu się na podłodze.

Panele winylowe – dlaczego warto?

Podłogi winylowe mają zdecydowanie więcej zalet niż wad. Ich nowoczesna forma oraz łatwość w montażu sprawiają że bardzo szybko zostały faworytami w sprzedaży oraz wyborze formy podłogi. Klienci sięgają chętnie po takie rozwiązanie również dzięki bardzo atrakcyjnej cenie, która nie ma sobie póki co równych pod względem jakości oraz wyglądu.

W wielu polskich domach to właśnie takie rozwiązanie można spotkać najczęściej. Wysoka jakość materiałów użytych w produkcji paneli winylowych jest również ich mocna stroną. Łatwy montaż i niewiele narzędzi potrzebnych do ich ułożenia cenią sobie szczególnie osoby, które chcą samodzielnie ułożyć panele na swojej podłodze.

Nie potrzeba do tego zbyt wielkiego wysiłku ani specjalistycznej wiedzy. Warto rozważyć taką opcję na swoją podłogę choćby dla tych wszystkich zalet wymienionych powyżej. Dużym plusem paneli winylowych jest również fakt, że występują w różnorodnych rozmiarach, wzorach, ale i mają specjalne funkcje, np. mogą być wodoodporne, niektóre z nich tłumią dźwięki, a niektóre nawet można stosować na podłogi z założonym ogrzewaniem.

Są łatwe w utrzymaniu w czystości i połysku, a także można je układać w łazience! Ekonomiczność paneli winylowych oraz ich wszechstronność zdecydowanie sprawiła, że są tak popularne w Polsce, choć stosunkowo od niedawna. Dzięki takim rozwiązaniom możemy całkiem tanio pięknie ułożyć podłogę, nadając nowoczesnego charakteru naszym wnętrzom.

Co warto wiedzieć o panelach winylowych przed zakupem?

Kiedy rozpoczynamy przygodę z remontem naszego wnętrza i chcemy wybrać coś dopasowanego do naszych potrzeb ale i funkcjonalności domu, nie powinniśmy obawiać się zakupić paneli winylowych. Produkowane są one w różnorodnych rozmiarach, wzorach, doskonale mogą również imitować typowe drewno lub nawet kamień. Podłogi winylowe są bardzo wygodne w układaniu, a przede wszystkim prezentują się wyjątkowo efektownie. Istnieją dwa rodzaje paneli winylowych: montowane w systemie podłogi pływającej (click) oraz przyklejane (dry back).

W zależności jaka metoda jest dla nas wygodniejsza, obie są stosunkowo proste w wykonywaniu. Warto również mieć na uwadze, że takie podłogi doskonale nadają się do ułożenia w miejscach gdzie ruch jest wyjątkowo natężony i intensywny, ponieważ podłogi winylowe są wyjątkowo odporne na uszkodzenia i starcie powierzchni, dlatego posłuży nam na długie lata. panele winylowe są również antypoślizgowe, co jest wyjątkowo ważne, jeżeli posiadamy dzieci i martwimy się o bezpieczeństwo poruszania się po podłodze.

Nie ma co oszczędzać!

Bardzo ważne jest również to, że jeśli decydujemy się na podłogę winylową w naszym domu, nie ma co oszczędzać na jakości płytek, i kupować najtańszych paneli sprowadzanych często z Chin, których jakość jest bardzo wątpliwa, i szybko może okazać się że zamiast pięknej podłogi mamy mnóstwo przetarć na panelach, a one same mogą nawet zacząć odstawać od równej linii podłogi.

Kilka złotych więcej za panel winylowy może zrobić dużą różnicę w trwałości i finalnym naszym zadowoleniu. Przy układaniu podłogi warto również skupić się przede wszystkim na tym, by każdy panel winylowy był ułożony równo i odpowiednio do sąsiadujących, dlatego mimo że montaż jest prosty, warto jednak poprosić o pomoc fachowca, który zadba o odpowiednie ułożenie.

Winylowe panele są nie tylko funkcjonalne i wszechstronne, ale przede wszystkim można je układać np. w jodełkę, bardzo popularny wzór w wielu polskich domach. Dla osób które mają bardziej zasobny portfel, idealnym rozwiązaniem, nadal w temacie, będą panele lvt. Są to już o wiele bardziej luksusowe panele których wykonanie oraz ogólny wygląd nieco różni się od ich tańszych zamienników. Panele lvt charakteryzują się również większą funkcjonalnością niż winylowe panele, ponieważ materiał z jakich się je wykonuje jest wysokiej jakości oraz dopieszczony w każdym szczególe.

śr. ocena 5 / głosów 1