Rusztowania budowlane ze stali

Chyba nikt nie potrafi wyobrazić sobie budowy jakiegokolwiek budynku bez rusztowań. Myśląc o budowie, każdy ma w głowie obraz połączonych ze sobą rusztowań i chodzących po nich budowniczych. To normalne, bo w dzisiejszych czasach rusztowania to podstawowy element każdej budowy.

Czym tak naprawdę są rusztowania?

Rusztowanie to drewniana lub stalowa, tymczasowa konstrukcja, dzięki której możliwa jest praca na wysokości. Takie konstrukcje wykorzystywane są zarówno podczas budowy nowych, jak i remontów starych budynków. Z powodzeniem wykorzystują je tynkarze, dekarze czy malarze, a także murarze. Rusztowania wykorzystuje się także w budowie przenośnych scen dla piosenkarzy i artystów.

Jak zbudowane jest rusztowanie?

Typowe rusztowanie składa się z kilku niezbędnych elementów. Pionowo względem podłoża ustawione są słupy nośne. Do tychże słupów przymocowane są tzw. poziome żerdzie. Na nich układa się pomost w postaci desek lub stalowych blach. Obecnie większą popularnością cieszą się rusztowania stalowe. Wypierają one bowiem rusztowania wykonane z drewna swoją wytrzymałością i trwałością. Czasem do budowy rusztowań wykorzystuje się także aluminium. Z tego materiału często powstają tzw. rusztowania jezdne. W tego typu konstrukcjach pomosty mogą być przesuwane nawet w stanie zamontowanym.

Jakie powinny być rusztowania?

Najlepsze rusztowanie to rusztowanie bezpieczne. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Owszem, takie konstrukcje wydatnie pomagają w przeprowadzaniu budowy czy remontu. Jednak na nic się zdadzą, jeśli nie będą wystarczająco chronić życia i zdrowia pracowników na budowie. To kwestia najważniejsza. Dopiero potem należy zwracać uwagę na takie aspekty jak wygoda użytkowania czy cenę zakupu, bądź wynajmu.

Na budowie najlepiej korzystać z najlepszej klasy rusztowań.

Bezpiecznymi, a jednocześnie bardzo użytecznymi w czasie prac rusztowaniami są te sygnowane marką Rubo. Jest to polska firma, istniejąca od 1991 roku. Zajmuje się ona produkcją modułowych systemów rusztowań dla wielu branż, w tym dla tych najbardziej wymagających. Ich bogatą ofertę można zobaczyć na stronie internetowej pod adresem https://www.ruboscaffolding.com/. Na każdej budowie warto postawić na wiedzę i doświadczenie tej firmy, chcąc zapewnić bezpieczeństwo na terenie każdego powstającego czy remontowanego obiektu, by zapewnić najlepszej jakości efekt.

śr. ocena 5 / głosów 1