Wypoczynek ogrodowy ? Meble ogrodowe z drewna nadadzą się idealnie!

Ogród, zwłaszcza w okresie letnim, zmienia się w prawdziwy „zielony” salon. Któż nie lubi wypoczywać w cieniu altany ogrodowej lub na tarasie, w towarzystwie ćwierkających ptaków i świeżego powietrza? Oczywiście funkcjonalny ogród wymaga odpowiednich inwestycji. Tym razem postanowiliśmy nieco przyjrzeć się ofercie producentów mebli ogrodowych na polskim rynku. Co oferują? Jakie meble tarasowe są najlepszym stosunkiem jakości do ceny? A może warto zastanowić się jak zrobić meble ogrodowe z palet? Odpowiadamy!

Artykuły ogrodowe o wyjątkowej trwałości

Nie rdzewieją, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, potrafią stawić solidny opór wietrznej pogodzie i nie blakną od słońca – tak w skrócie można scharakteryzować zestawy ogrodowe drewniane. Trwałość to ich największy atut – odpowiednio czyszczone, przechowywane zimą i impregnowane co kilka lat, potrafią służyć całe dekady, zachowując przy tym estetyczny wygląd. Drewniane meble ogrodowe posiadają także uniwersalne części składowe, to w większości proste elementy, które w razie uszkodzenia możemy tanio i bezproblemowo zastąpić.

Meble ogrodowe z drewna pasują w każdej ogrodowej aranżacji

Zarówno rodzime gatunki drewna, jak i te importowane, mają jedną wspólną cechę – idealnie komponują się z zielenią w ogrodzie. To wielki atut mebli tarasowych – są bardzo uniwersalne. Każdorazowa zmiana aranżacji nie grozi ryzykiem, że meble ogrodowe pójdą w odstawkę. Większość nabywanych w Polsce artykułów ogrodowych to właśnie produkty drewniane, wystarczy wyliczyć altany, wiaty czy pawilony, z którymi zestawy ogrodowe drewniane zwykle idą w parze. Jak dowiadujemy się od producenta mebli ogrodowych Bdburchex.com.pl, również zyskują na popularności ozdobne materiały na tarasie.  Coraz częściej w większości ogrodowych stylizacji, czy to minimalistycznych, czy rustykalnych, zawsze znajdzie się jakiś element z drewna, który będzie idealnym punktem odniesienia dla wypoczynku ogrodowego z tego samego materiału.

mebleogr3.jpg

Drewno nie jest wygodne? To mit, który zmyślni amatorzy domowych aranżacji szybko obalą!

Chociaż na horyzoncie widać zwiększającą się popularność mebli rattanowych, to do zdetronizowania mebli ogrodowych z drewna w kategorii bestsellera jeszcze im daleko. Co sprawia, że wypoczynek ogrodowy tego typu uważany jest za niewygodny, a jednocześnie tak wielu ludzi na niego stawia? Odpowiedzią są tanie meble tarasowe – rozwiązania praktycznie na każdą kieszeń, które w budżetowy sposób można wyposażyć w wygodne siedziska z pianki poliuretanowej oraz miękkie poduszki. Przy odrobinie fantazji nudna i kanciasta ława może zamienić się w kanapę ogrodową, w której domownicy mogą wypoczywać równie komfortowo, jak na tej z salonu.

Wyposażenie mebli ogrodowych drewnianych to już osobna, świetnie prosperująca gałąź przemysłu. W Internecie bez trudu można trafić na producentów wykonywanych na zamówienie, przytulnych oparć, siedzisk, narzut i poduszek. Wypoczynek ogrodowy można potraktować jako szkielet, swoistego manekina, który tylko czeka na to, jak, wedle własnego uznania, go przystroimy. Uniwersalność i niska cena mebli ogrodowych z drewna to z całą pewnością dwa największe atuty takiego rozwiązania.

śr. ocena 5 / głosów 5