Zabudowa tarasu lub balkonu jako alternatywa dla ogrodu zimowego

Ogrody zimowe, zwane również popularnie werandami lub oranżeriami, to osłonięte, zadaszone przestrzenie z przeszkleniami. Dzięki temu zapewniają one dobry dostęp do światła dziennego i otaczającej przyrody, pozwalając się nimi cieszyć bez względu na pogodę. Nie zawsze jednak istnieje możliwość budowy ogrodu zimowego. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie zabudowa balkonu lub tarasu.

zabudowa-balkonu

Zabudowa tarasu i balkonu – na czym to polega?

Ogród zimowy pozwala na wydzielenie i osłonięcie przestrzeni poza domem, tworząc w ten sposób dodatkowe pomieszczenie. Niestety nie zawsze jest to możliwe, szczególnie, jeśli mieszkamy w bloku lub mamy ograniczone miejsce na działce wokół budynku. Znakomitą alternatywą dla budowy ogrodu zimowego jako osobnego obiektu, jest obudowanie istniejącego już balkonu lub tarasu. Tego typu usługi świadczą firmy specjalizujące się w stolarce aluminiowej, czego przykładem jest przedsiębiorstwo Almont System. Dlaczego właśnie profile aluminiowe najlepiej nadają się do zabudowy tarasu lub balkonu? Aluminium to bowiem trwały i wytrzymały materiał, odporny na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, a do tego efektownie się prezentujący i dający bogate możliwości projektowania. Idealnie nadaje się do tworzenia przeszklonych przestrzeni, fasad i witryn. Zabudowa aluminiowa może ograniczać się do pojedynczego balkonu, tarasu, wiatrołapu, loggii, a nawet obejmować całą kondygnację bądź pion.

Dlaczego warto zabudować taras lub balkon?

Zabudowa balkonu lub tarasu sprawi, że będziemy mogli cieszyć się bliskością natury bez względu na pogodę tam, gdzie nie ma miejsca lub możliwości wybudowania typowego ogrodu zimowego. Taka inwestycja może być zresztą łatwiejsza i tańsza w realizacji niż stawianie nowego obiektu. Dlaczego warto zdecydować się na zabudowę balkonu lub tarasu?

  • Dodatkowe miejsce rekreacji – z zabudowanego tarasu lub balkonu możemy korzystać bez przeszkód przez cały rok. Nie przeszkodzi nam zimno, wiatr czy deszcz. To znakomite miejsce na relaks i spotkania towarzyskie. Daje bogate możliwości aranżacji i idealnie nadaje się do uprawy roślin.
  • Docieplenie wnętrz – zabudowa tarasu bądź balkonu zmniejsza straty ciepła, a dzięki przeszkleniom i dostępowi do światła słonecznego, poprawia bilans energetyczny mieszkania lub domu.

Ponadto tego typu konstrukcja to również ochrona przed włamaniem i nadmiernym hałasem. Zabudowę aluminiową łatwo umyjemy, nie trzeba jej konserwować. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zabudowę balkonu lub tarasu.

śr. ocena 6.3 / głosów 4