Zalety drewnianych schodów wewnętrznych

Schody wewnętrzne już dawno przestały być jedynie funkcjonalnym elementem wyposażenia domu lub dwupoziomowego mieszkania, a stały się częścią wystroju wnętrza na równi z pozostałymi meblami oraz dodatkami. Jeśli zastanawiasz się nad zainstalowaniem takich schodów, zwróć uwagę na schody drewniane. Są one nie tylko solidne i bezpieczne, ale i nadadzą wnętrzu wyjątkowy charakter. Sprawdźmy, jakie są zalety drewnianych schodów wewnętrznych.

Zalety drewnianych schodów wewnętrznych

Schody wewnętrzne mogą być wykonane z wielu różnych materiałów oraz surowców. Metalowe będą pasować do współczesnych wnętrz. Szklane idealnie sprawdzą się we wnętrzach industrialnych oraz minimalistycznych. Jeśli natomiast zależy ci na stworzeniu ciepłej, przytulnej atmosfery, wybierz schody drewniane. Ich tajemnica tkwi w surowcu. Poznaj, na czym polega magia drewna.

Naturalność

Największą zaletą schodów wewnętrznych z drewna jest ich naturalność. Powstałe z ekologicznego surowca z odnawialnych źródeł, zachwycają swoim pięknem. Drewno wprowadza do pomieszczeń przytulną, ciepłą, domową atmosferę i sprawia, że czujemy się w nich wyjątkowo dobrze. Jeśli dodamy do nich drewniane podłogi, panele, listwy, drewnianą stolarkę okienną, zyskamy naturalną, przyjazną atmosferę. Szeroką ofertę schodów drewnianych wewnętrznych, o niebanalnym wyglądzie i wykonanych z najwyższej klasy polskiego, trwałego drewna; klonu, brzozy, buku, jesionu czy dębu, oferuje producent schodów Wróblewski Design.

Solidność

Drewno to materiał niezwykle trwały, solidny i wytrzymały, dlatego idealnie nadaje się na schody wewnętrzne, wyjątkowo eksploatowane przez domowników. Zapewniają maksymalne bezpieczeństwo użytkownikom, a jeśli odpowiednio je zakonserwujemy i będziemy o nie dbać, posłużyć nam mogą nawet kilkadziesiąt lat.

Różnorodność

Kolejną zaletą, wyróżniającą drewniane schody wewnętrzne jest ich różnorodność, dzięki czemu można je dobrać do każdego rodzaju wnętrza. Po pierwsze, drewno można łączyć z innymi materiałami. Ponadto, możemy wybierać spośród różnych gatunków drewna, zróżnicowanych pod względem koloru, gęstości czy wzoru ułożenia słojów. Ponieważ drewno jest materiałem łatwym w obróbce, wewnętrzne schody drewniane przybierać mogą rozmaite kształty i formy; proste, spiralne czy gięte, w zależności od naszych upodobań. Dodatkowe efekty, takie jak na przykład połysk czy postarzenie sprawiają, że można je dostosować do każdego rodzaju wnętrza, a możliwość precyzyjnego kształtowania stopni sprawia, że są one bezpieczne i idealnie dostosowane do potrzeb użytkowników.

Montaż

Ciężkie, żelbetonowe schody wewnętrzne powinniśmy uwzględnić już na etapie projektu, tymczasem schody drewniane możemy zamontować w dowolnym momencie, w już istniejącym domu, bez konieczności dodatkowych obliczeń czy wzmacniania konstrukcji budynku. To właśnie szybkość i łatwość montażu sprawiają, że drewniane schody wewnętrzne są tak chętnie wybierane przez klientów.

śr. ocena 5 / głosów 1