Zalety wynajmu agregatów prądotwórczych

Bez prądu nie moglibyśmy wyobrazić sobie dzisiaj życia. Współczesny człowiek używa tak wielu urządzeń elektrycznych, że już jednodniowa awaria powoduje jego niepokój. Jak kiedyś żyliśmy bez podłączenia do elektryczności? Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Dlatego wiele osób, szczególnie tych stawiających własny dom, decyduje się na wynajem agregatów prądotwórczych. Jakie są zalety takiego kroku?

agregat prądotwórczy - rodzaje

Własne źródło energii

Przede wszystkim wynajmując agregat prądotwórczy, posiadamy własne, niezależne źródło energii. Nie jesteśmy uzależnieni od zakładu energetycznego, dlatego nawet w razie awarii, będziemy mogli nadal uruchamiać urządzenia elektryczne. To bardzo ważne w trakcie budowy. Chcemy iść zgodnie z planem, a każde opóźnienie oddala nas od wprowadzenia się do naszego wymarzonego lokum.

Można wynająć agregaty jedno- albo trójfazowe. Te pierwsze obsługują urządzenia jednofazowe o napięciu 230 V. Agregaty trójfazowe z kolei pozwalają obsługiwać dwa rodzaje odbiorników – jednofazowych i trójfazowych, o napięciu 400 V. Dlatego też posiadają dwa gniazda, do których podłączamy odpowiednie odbiorniki. Należy przy tym pamiętać, aby moc prądu, który pobieramy z gniazda jednofazowego, nie była większa niż 60 procent mocy całego agregatu. W przeciwnym razie wystąpi ryzyko wystąpienia asymetrii obciążenia. Średnia wartość dopuszczalnej asymetrii wynosi około 30 procent.

Oszczędność kosztów

Drugą zaletą wynajmu agregatów prądotwórczych jest znaczna oszczędność kosztów. Zakup takiego sprzętu jest drogą inwestycją. Do tego niepotrzebną, jeżeli agregat jest nam potrzebny jedynie przez jakiś czas. Wówczas jego nabycie byłoby wręcz decyzją nierozsądną. W przypadku wynajmu płacimy jedynie za okres, w jakim z niego korzystamy. Ceny z tym związane są zdecydowanie niższe. Otrzymujemy wysokiej klasy sprzęt, a kiedy już nie jest nam potrzebny, oddajemy go do wypożyczalni – komentuje nasz rozmówca z Wypożyczalni sprzętu budowlanego oraz rusztowań Ramirent. Jeżeli związujemy się dłuższą umową, możemy negocjować stawkę, uzyskując rabat korzystny dla naszego portfela.

Kompleksowość usług związanych z wynajmem

Kiedy wynajmujemy agregat prądotwórczy, możemy liczyć również na usługi dodatkowe. Należy do nich oczywiście transport agregatu do miejsca docelowego, jego serwis i doradztwo techniczne. Jeżeli nie wiemy, w jaki sposób użytkować sprzęt, szybko otrzymamy potrzebną pomoc. Możemy też liczyć na wsparcie w wyborze konkretnego urządzenia. Z tego oraz pozostałych względów warto przemyśleć kwestię wynajmu i zapoznać się z ofertami poszczególnych wypożyczalni.