Broil King – Twój luksus w ogrodzie

Broil King to marka, która niewątpliwie kojarzy się nam z wielkimi, srebrnymi lub czarnymi grillami gazowymi. Można śmiało powiedzieć, że jest to ich produkt topowy i w tej kategorii nie ma lepszej firmy.

Wysoka cena spowodowana jest najwyższą jakością oraz dbałością o każdy szczegół. System który wypracowali przez lata producenci jest całkowicie bezawaryjny i dopracowany w każdym calu. Wszystkie części będące składowymi grilla umieszczone są w najlepszych dla nich miejscach. Grille poza standardowymi rusztami posiadają wiele przydatnych gadżetów, o których nie pomyślały konkurencyjne marki. I tak na przykład część grilli wyposażona została w rożno i specjalną boczną kuchenkę, na której można przygotować gorącą wodę, herbatę, kawę, a nawet zupę. To bardzo przydatna funkcja, gdyż jak wiadomo goście często proszą o coś ciepłego do picia. Wtedy fajnie jest zrobić to przy nich i nie musieć udawać się do domowej kuchni w celu przyrządzenia napoju. Rożno to coś wręcz stworzonego dla miłośników popularnego w supermarketach kurczaka z rożna.

Z grillami Broil King możemy przygotować go u siebie w ogrodzie, z najwyższej jakości mięsa, które sami wybierzemy i zakupimy. To również świetna opcja na domowy obiad, czy wieczorne posiedzenie ze znajomymi lub rodziną. Jest to danie, które praktycznie w całości robi się samo, a my możemy cieszyć się czasem spędzonym z bliskimi, przy okazji zaspakajając ich potrzeby fizjologiczne i wymagające podniebienia. A wracając do samego systemu grillowania.. Grille gazowe Broil King opierają się o system flav-r-waveTM, który odpowiada za smak potraw. W skrócie wypełnia on całe dno piekarnika, nadając przy tym smak grillowanym potrawom, poprzez odparowywanie skapujących z nich soków i tłuszczy. Fale aromatyzera ustawione są pod kątem 32 stopni, co nie jest przypadkowe. Ma to znaczący wpływ na zoptymalizowanie czasu odparowywanie, tak aby efekt był najlepszy. Ponadto pomaga to w utrzymaniu grilla w czystości, zmniejszając do minimum zabrudzenia pochodzące z wytopienia tłuszczu. Aromatyzer spełnia jeszcze funkcję ochronną dla palników, chroniąc je przed zatykaniem i innymi uszkodzeniami. Uniemożliwia również powstawanie wysokich płomieni, co jak wiadomo jest bardzo niebezpieczne.

Wszystkie wyżej wymienione cechy sprawiają, że warto zainwestować w porządnego grilla, który posłuży nam przez lata. Ponadto, warto pamiętać o tym, aby zakupić go u autoryzowanego sprzedawcy i nie martwić się o oryginalność sprzętu. Jednym z takich sprzedawców jest 4Prestige, który w sowim asortymencie posiada nie tylko grille gazowe Broil King, ale także akcesoria pochodzące od nich, wędzarnie i klasyczne grille tej marki.

śr. ocena 5 / głosów 5