Budowa rozdzielnic elektrycznych ACS elPOWER, elBOX, elTOWER, elCARRY

Rozdzielnice elektryczne ACS zapewniają dostęp do zasilania wszędzie tam, gdzie wymagane jest tymczasowe korzystanie z energii elektrycznej – między innymi na placach budowy, kempingach, targowiskach, czy też na imprezach masowych. Idealnie nadają się do użytkowania zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz. W celu zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa, rozdzielnice muszą spełniać najbardziej restrykcyjne normy i wymogi dotyczące ich projektu i wykonania.

rozdzielnica-elektryczna

Rozdzielnice elTOWER

Sposób wykonania obudowy rozdzielnic elTOWER pozwala na powieszenie na ścianie lub ustawienie w dowolnym miejscu na nieruchomym stojaku. Rozdzielnica elTOWER wyposażona jest w gniazda elektryczne umiejscowione na zewnętrznej stronie, których zasilanie może odbywać się poprzez zaciski lub wtyk tablicowy 32-125A. Obudowa rozdzielnicy wykonana jest z najwyższej jakości blachy stalowej powlekanej AIZn.

Rozdzielnice elCARRY

Rozdzielnice elektryczne elCARRY charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, przez co oprócz zastosowania w przemyśle lub na budowie, idealnie nadają się do użytku prywatnego. Ich obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego. Rozdzielnice tego typu wyposażone są w wygodny stojak z rączką, jednak do użytkowania w trudnych warunkach eksploatacyjnych zaleca się zamiast niego używać stalowej ramy zapewniającej należytą ochronę. Rozdzielnice elCARRY mogą posiadać do sześciu gniazd jedno- lub trójfazowych, a ich budowa pozwala na zamontowanie dwunastu modułów aparatury.

Rozdzielnice elBOX

Zewnętrzna obudowa tego typu rozdzielnic, podobnie jak w przypadku modelu elTOWER, wykonana jest blachy stalowej powlekanej AIZn, a jej konstrukcja posiada drzwi, które mogą być swobodnie zamykane po podłączeniu przewodów. Fakt ten dodatkowo ułatwia serwisowanie wewnętrznej kasety, przy czym jednocześnie stanowi stosowne zabezpieczenie przed kontaktem z obwodami elektrycznymi. Rozdzielnica elBOX wyposażona jest w rozkładany stojak zapewniający wygodę użytkowania, jej konstrukcja pozwala również na powieszenie na ścianie. W zależności od potrzeb, może być także zamocowana w odpornej i wytrzymałej ramie wykonanej z ocynkowanej rury.

Rozdzielnice elPOWER

Głównym przeznaczeniem rozdzielnic elPOWER jest zastosowanie na placach budowy ze względu na odporne i trwałe materiały, z których są wykonane, dzięki czemu mogą przetrwać nawet najtrudniejsze warunki eksploatacji związane ze skrajnymi temperaturami, wilgotnością, zanieczyszczeniami czy też urazami mechanicznymi.

Skrzynka rozdzielnicy stworzona jest poliestru odpornego na ogień, dodatkowo wzmocnionego włóknem szklanym. Przewody połączone są za pomocą zacisków śrubowych i przymocowane do ramy przy użyciu izolowanych uchwytów – mówi ekspert reprezentujący firmę ELGAT.

Warto dodać, iż rozdzielnica ta wyposażona jest w stabilną metalową ramę, która przyczynia się do wzmocnienia odporności na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych.

śr. ocena 5 / głosów 5