Cechy dobrych przewodów spawalniczych

Przewody spawalnicze to profesjonalne wyroby wykorzystywane do łączenia aparatów spawalniczych z uchwytem elektrody oraz ze spawanym przedmiotem. Standardowo są one wykonywane z żył o gołych miedzianych drutach. Mają strukturę wielodrutową, powlekaną mieszanką gumową nierozprzestrzeniającą płomienia. Najlepsze jakościowo przewody tego typu charakteryzują się wysoką giętkością, która znacząco ułatwia pracę, a jednocześnie zapobiega powstawaniu niepożądanych węzłów i załamań na przewodzie, minimalizując ryzyko uszkodzenia oraz przerwania żyły. Czym jeszcze charakteryzują się dobre przewody spawalnicze? Na co należy zwrócić uwagę przy ich ewentualnym zakupie? Na tak postawione pytania odpowiadamy pokrótce niżej. Zapraszamy do lektury.

Dobry przewód spawalniczy, czyli jaki?

O jakości przewodów spawalniczych świadczą między innymi ich cechy wytrzymałościowe. Dobre przewody tego typu posiadają osłony gumowe odporne na oddziaływanie skrajnych warunków atmosferycznych, oleju, światła, tlenu czy też gazu osłonnego. Przekłada się to w bezpośredni sposób na inną bardzo pożądaną cechę, czyli uniwersalność. Wysokojakościowe przewody spawalnicze można zastosować z powodzeniem w otoczeniu suchym i wilgotnym, na zewnątrz oraz wewnątrz budynków – w każdym przydomowym garażu i warsztacie, dużej firmie czy stoczni. Znajdą one użytek na przykład w automatycznych robotach spawalniczych, systemach transportu taśmowego oraz przeróżnych liniach produkcyjnych i montażowych.

Dostępne wymiary przewodów spawalniczych

Dobry przewód spawalniczy będzie sprawował swe funkcje wyłącznie wówczas, gdy zostanie dopasowany do konkretnego zastosowania. Chodzi przede wszystkim o dokładne parametry techniczne przewodu. Przedstawiciele przedsiębiorstw sprzedających opisywane przewody, jak na przykład firma Nortech, udzielają kompleksowej pomocy przy dobieraniu średnicy przewodów, odpowiedniej do mocy używanej spawarki. Z reguły istnieje możliwość wyboru przekroju, długości oraz ciężaru zwoju. Dostępne parametry powinny być zamieszczone w tabeli przy opisach ofertowych produktów. Zdarza się, że przewody spawalnicze o innych niż standardowe parametrach da się pozyskać na specjalne zamówienie. Więcej informacji na ten temat można znaleźć między innymi na oficjalnej stronie internetowej nortech-weld.pl.

śr. ocena 5 / głosów 5