Charakterystyka kontenerów stróżówek

Kontenery przenośne, które pełnią funkcję stróżowania, ze względu na swoje przeznaczenie musza być wytrzymałe. Ponadto powinny posiadać wiele udogodnień, takich jak prąd, ogrzewanie czy dodatkowe zaplecze sanitarne. Stróżówki znajdują zastosowanie w bardzo wielu miejscach, m.in. na parkingach, placach budowy, w firmach przemysłowych, przy biurowcach czy na terenach różnego rodzaju imprez.

Kontenery przystosowane do pracy

Kontenery zwane stróżówkami są powszechnie stosowane w przemyśle, handlu i wielu innych branżach. W porównaniu do kontenerów sezonowych, stróżówki często są użytkowanie przez cały rok, dlatego muszą być odpowiednio zabezpieczone. Przez większość czasu ktoś w nich przebywa, więc ich budowa powinna stwarzać komfortowe warunki pracy oraz możliwie wysoki poziom wygody. Niezbędne jest zapewnienie właściwej termoizolacyjności, która sprawi, że zimą będzie utrzymywać się ciepło, natomiast latem temperatura pozostanie przystępna. Stróżówka musi także posiadać odpowiedni poziom izolacji akustycznej. Jeśli powyższe warunki nie będą spełnione, praca może stać się bardzo uciążliwa.

Budowa stróżówek

Stróżówki wykonane są z profilowanej ramy stalowej, ściany zewnętrznej z blachy profilowanej oraz ściany wewnętrznej wykonanej z płyty wiórowej powlekanej. Na podłodze zazwyczaj jest wykładzina spawana PCV. Ocieplenie sięga średnio 8-10 cm. Konstrukcja jest wytrzymała i odporna na działanie korozji. Budowa tego typu kontenerów charakteryzuje się tym, że możliwy jest ich transport bez obawy o naruszenie konstrukcji. Ponadto stróżówki muszą posiadać instalację elektryczną, okna wykonane z PCV oraz ogrzewanie elektryczne. Wymiary powierzchni mogą się różnić w zależności od zastosowania, natomiast wysokość wewnętrzna powinna wynosić co najmniej 2,20 m, co jest ustaloną normą według Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

Gdzie stróżówki są niezbędne?

Stróżówki są bardzo popularne w wielu miejscach. Ekspert z firmy Kontener-Serwis w Szczecinie tłumaczy:

Służą one do ochrony budynków biurowych, umożliwiają weryfikowanie osób wkraczających na teren zamkniętego osiedla lub prywatnej firmy, pełnią tymczasową funkcję strażniczą na placach budowy, a także pozwalają na swobodne doglądanie samochodów na parkingach strzeżonych. Stróżówki często pełnią także funkcję portierni.

Budowa kontenerów przeznaczonych do stróżowania może różnić się w zależności od ich zastosowania. Tymczasowa ochrona nie musi być tak zaawansowana jak kontenery, w których stanowisko pracy będzie pełnione przez wiele miesięcy podczas różnych pór roku.

śr. ocena 5 / głosów 5