Charakterystyka stołów do transportu i obróbki szkła

Szkło to szlachetny materiał o szerokim zastosowaniu, zarówno w budownictwie, jak i codziennym życiu. Ze względu na ryzyko powstania rys lub odprysków, transport i obróbka szkła wymagają odpowiednich narzędzi oraz stołów roboczych. Ich zastosowanie w znacznym stopniu ułatwi pracę oraz zapewni bezpieczeństwo ciężkim taflom. Pozwoli to na komfortową realizację każdego zamówienia.

obrobka-szkla

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów stołów, których konstrukcja zapewnia wygodę pracy ze szkłem. Odpowiedni dobór powierzchni roboczej do konkretnych zadań wymagać więc będzie analizy określonych potrzeb przedsiębiorstwa. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę? Jakie cechy powinien spełniać stół do transportu i obróbki szkła?

Rodzaje stołów

Podstawowym aspektem podczas wyboru właściwej powierzchni roboczej będzie jej przydatność w konkretnym procesie produkcyjnym. Ze względu na zadania, które pełnią, stoły można podzielić na kilka kategorii. Mamy więc stoły służące do okuwania, wyposażone w szereg urządzeń wspomagających pracę, takich jak pneumatyczne dociski skrzydła, agregaty wkręcające czy automatyczne podajniki wkrętów. Kolejnym rodzajem są stoły robocze uchylne, pozwalające na dobór odpowiedniego kąta pracy. Ich regulowana wysokość pozwala na zespolenie z linią produkcyjną. Dodatkową zaletą jest też montaż przyłączy do podłączenia narzędzi. Dostępne są także stoły o przeznaczeniu typowo transportowym, wyposażone w wygodne koła ułatwiające transport tafli szkła. W ofercie pojawiają się także stoły obrotowe, idealne do montażu uszczelek w oknach. Wszystkie powyższe modele znajdują się w ofercie firmy GK Product z Żar, która z powodzeniem dostarcza specjalistyczne rozwiązania dla przedsiębiorstw, zarówno na rynku polskim, jak i europejskim.

Kluczowe parametry

Oprócz dopasowania do konkretnego procesu produkcyjnego, stół musi posiadać także szereg innych cech, aby uznać go za bezpieczny i godny zaufania. Podstawą jest w tym przypadku solidność konstrukcji oraz jej stabilność. Ważna jest także wielkość powierzchni roboczej, która powinna być przynajmniej tak duża, jak tafle poddawane obróbce. Warto także sprawdzić, czy firma posiada odpowiednie certyfikaty, gwarantujące wysoką jakość oferowanego produktu. Kolejną kluczową cechą, którą musi posiadać stół do obróbki szkła, jest jego wykonanie z najlepszych materiałów.

Podsumowując, przy wyborze stołu do transportu i obróbki szkła, warto zwrócić uwagę nie tylko na możliwości, ale także na solidność i jakość wykonania. Ciężkie tafle szkła wymagają bowiem odpowiednich warunków i troski, aby tworzone przy ich użyciu okna czy panele spełniły wymagania klientów.

śr. ocena 5 / głosów 5