Czym są piwa dedykowane?

Wraz z piwną rewolucją, na rynku pojawiło się mnóstwo gatunków piw, zarówno ze względu na smak, aromat, wygląd czy technologię produkcji. Producenci piw dodatkowo oferują wiele ciekawych rozwiązań dla miłośników złotego trunku. Na specjalną uwagę zasługują piwa dedykowane, które mogą być doskonałą wizytówką regionu, danego miejsca, wydarzenia lub stanowić ciekawy prezent.

piwo-dedykowane

Według danych statystycznych, Polacy zajmują czwarte miejsce w Europie pod względem ilości wypijanego piwa w ciągu roku. Nic więc dziwnego, że rynek piwny rozrasta się w ekspresowym tempie. W ubiegłym roku  liczba premier piwnych przekroczyła aż 1500 sztuk. Najchętniej sięgamy po popularne piwa znanych marek, ale coraz bardziej jesteśmy skłonni do poznawania nowych trunków, szczególnie wyprodukowanych przez małe, lokalne browary. Dzięki temu oferta piw na rynku wciąż się powiększa, a producenci zaskakują nas coraz bardziej wyszukanymi smakami czy oryginalnym designem butelek. W ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem cieszą się piwa dedykowane. Specjalnie zaprojektowane etykiety i smaki to doskonały pomysł na prezent ślubny, urodzinowy, ale również sposób na promocję regionu, własnej marki, czy uroczystości.

Piwa dedykowane – czym się  charakteryzują

W Polsce kilka browarów zajmuje się produkcją piw dedykowanych. Browar z Grybowa Pilsweizer znany jest z wprowadzenia na rynek piwa lokalnego Sądeckie oraz Gorlickie, a także piwa wspierającego klub sportowy Sandecja Nowy Sącz, poprzez produkcję butelek z dedykowaną etykietą w barwach klubu. Piwa dedykowane mogą również mieć wybrany przez Klienta smak, aromat, bazę, moc, mogą być bezalkoholowe, a także zamknięte w dedykowanej butelce, o specjalnym kolorze, wielkości czy kształcie.

Piwo dedykowane jako sposób na promocję miejsca

Piwa dedykowane zostały stworzone po to, aby zaskakiwać swoją wyjątkowością i kojarzyć się ze specjalną okazją. Dzięki temu mogą służyć jako produkt, który promuje dane miejsce, wydarzenie, lokal, czy nawet region. Mogą być także genialnym prezentem na urodziny lub po prostu podarunkiem dla miłośnika złotego trunku. Etykieta, kapsel oraz butelka piwa dedykowanego dostosowywane są indywidualnie do potrzeb Klienta, zgodnie z jego projektem i oczekiwaniami. Dzięki temu takie piwo jest niepowtarzalne i bardzo dobrze kojarzy się z danym miejscem lub wydarzeniem, gdzie było dostępne.

śr. ocena 5 / głosów 5