Dlaczego warto posiadać kamerę cofania w samochodzie?

Cofanie, choć konieczne w codziennym życiu osoby zmotoryzowanej, nie jest wcale łatwym manewrem i wielu ludzi szlifuje tę umiejętność jeszcze długo po uzyskaniu prawa jazdy. Tymczasem, zamiast się męczyć i zastanawiać, czy aby nie stoimy zbyt blisko lub zbyt daleko od innego wozu, możemy to zobaczyć bez zerkania w lusterka i odwracania się. Wystarczy kamera cofania!

Problemy z cofaniem i najlepsze rozwiązania

Cofanie jest trudnym manewrem, ponieważ nie widzimy dokładnie tego, co znajduje się poniżej tylnej szyby auta i bezpośrednio za nim. Mimo że mamy do dyspozycji dwa lusterka boczne oraz lusterko wsteczne, możemy też spoglądać przez tylną szybę, wciąż nie widzimy wszystkiego. Ponadto cofanie wymaga dużego skupienia, bo jednoczesne manewrowanie pojazdem i zerkanie w trzy oddalone od siebie lusterka jest znacznie trudniejsze niż jazda przed siebie z doskonałym widokiem przez przednią szybę.

Nic dziwnego, że wszelkie manewry, które wymagają cofania, takie jak nawracanie czy parkowanie tyłem, spędzają sen z powiek osobom podchodzącym do egzaminu na prawo jazdy, a często też stresują osoby, które już uzyskały uprawnienia. Niektórzy unikają cofania jak ognia i zupełnie rezygnują z parkowania tyłem w obawie o to, że uderzą w słupek, ogrodzenie albo inny wóz.

Współcześnie, dzięki nowym rozwiązaniom technicznym, nie trzeba się obawiać stłuczki przy cofaniu. Są przecież do dyspozycji czujniki parkowania oraz kamery cofania. Te pierwsze dźwiękiem informują o tym, że zbliżasz się do jakiegoś obiektu. Te drugie dostarczają dokładnego obrazu w czasie rzeczywistym. Dzięki temu nie zaskoczy Cię nic w okolicy tylnego zderzaka! Te i inne akcesoria, które ułatwią i uprzyjemnią korzystanie z auta, znajdziesz w ofercie Stopol Group.

Zalety korzystania z kamery cofania w samochodzie

Wyposażenie samochodu w kamerę cofania ma mnóstwo zalet! Przede wszystkim można czuć się pewnie i bezpiecznie, nawet jeżeli jazda tyłem nie należy do Twoich mocnych stron. Dzięki kamerze nie musisz zastanawiać się, czy w lusterkach aby na pewno widzisz wszystko, co potrzebne do właściwej oceny sytuacji. Widzisz i wiesz, jaka odległość dzieli Cię od najbliższej przeszkody. Masz też możliwość dostrzeżenia niskich przeszkód tuż za samochodem, których lusterka nie mają możliwości objąć swoim zasięgiem.

Dzięki kamerze cofania będziesz manewrował znacznie bardziej precyzyjnie. Dzięki temu niestraszne Ci będą wąskie miejsca parkingowe, które być może dotychczas mijałeś, aby poszukać dogodniejszego. Jeżeli masz długi samochód, dzięki kamerze cofania zyskasz pewność, że nie wystajesz poza miejsce parkingowe, nie utrudniasz życia innym kierowcom i nie narażasz swojego wozu na zahaczenie przez inny pojazd. Parkujesz co do centymetra i nie musisz nawet odwracać głowy, bo widok z kamery masz przed sobą!

śr. ocena 5 / głosów 5