Dlaczego warto wybrać klej kontaktowy w sprayu?

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów klejów. Do zastosowań domowych i przemysłowych szczególnie polecane są kleje kontaktowe w sprayu. To wysokiej jakości spoiwo, zamknięte w szczelnych pojemnikach aerozolowych. Dzięki swoim zaletom, mogą być wykorzystywane nie tylko przez prywatnych użytkowników. Jakie cechy wyróżniają ten produkt?

Zalety klejów kontaktowych w sprayu

Specjalistyczne kleje kontaktowe w sprayu mają wiele zalet, a do ich głównych atutów zaliczają się:

  • Duża siła wiązania materiałów i nadzwyczajna skuteczność. Po użyciu kleju, sklejone elementy są praktycznie nierozdzielne,
  • Wysoka wydajność,
  • Błyskawiczna, wygodna aplikacja,
  • Możliwość precyzyjnego użycia.

Pozostałe korzyści ze stosowania klejów kontaktowych wiążą się z konkretnymi rodzajami kleju. Klienci mają do wyboru kleje do różnych zastosowań, dlatego mogą wybrać produkt najlepiej odpowiadający ich oczekiwaniom.

Rodzaje klejów kontaktowych w sprayu

Kleje kontaktowe w sprayu mogą mieć różne przeznaczenie, w zależności od rodzaju produktu, w który się zaopatrzymy. Wyróżnia się następujące kleje kontaktowe w sprayu:

  • Klej do drewna, pozwalający połączyć drewno z innymi materiałami. Poza drewnem, nadaje się również do forniru, laminatów, cegieł, betonu, szkła, aluminium, korka czy twardego plastiku.

    Wyjątkowa mieszanka kleju gwarantuje wysoką siłę wiązania oraz szybkie schnięcie. Od razu po jego zastosowaniu, można rozpocząć obróbkę mechaniczną sklejonych tworzyw. Tym samym można znacznie zredukować czas montażu – komentuje nasz rozmówca ze sklepu internetowego CST-Technika,

  • Klej do tkanin i tapicerki, który wyróżnia się niską wsiąkliwością i gwarantuje uzyskanie elastycznej spoiny. Klej nadaje się nie tylko do łączenia tkanin i tego rodzaju materiałów, ale również drewna, metalu, betonu oraz gumy, a także innych tworzyw sztucznych,
  • Klej do metalu i podsufitek odporny na temperaturę, idealnie sprawdzający się w pracach przy samochodzie. Podobnie jak klej do tkanin i tapicerki, zapewnia otrzymanie elastycznej spoiny,
  • Klej do montażu o niskiej wsiąkliwości, pozwala na montaż wykładzin, płytek dywanowych i podkładów. Klej tworzy „wzór pajęczyny” i umożliwia łączenie różnego rodzaju tworzyw.

Gdzie kupić kleje kontaktowe w sprayu?

Jeśli chcemy przekonać się o wysokiej jakości i funkcjonalności klejów kontaktowych w sprayu, powinniśmy znaleźć sprawdzonego producenta takich produktów. Dzięki bogatej ofercie oraz pomocy specjalistów, na pewno znajdziemy produkty, które spełnią nasze oczekiwania i pozwolą skutecznie łączyć każde tworzywa.