Dzierżawa urządzeń drukujących. Kiedy warto się na nią zdecydować?

Drukarka jest jednym z podstawowych narzędzi w firmie, służy do sporządzania umów, wystawiania faktur i tworzenia wielu innych dokumentów, które na co dzień produkowane są w biurze. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, w którym nie byłoby możliwości szybkiego wydrukowania niezbędnych papierów. Niestety, zakup urządzenia drukującego wiąże się ze sporym wydatkiem.

Dzierżawa drukarki – dobre rozwiązanie dla nowych firm

Początki działalności zwykle są dość trudne, również – a może przede wszystkim – pod względem finansowym. Z jednej strony rozmaite sprzęty są konieczne do rozpoczęcia pracy, z drugiej zaś brakuje środków na ich zakup. Na szczęście nie zawsze inwestycja w drogi sprzęt jest konieczna.

Dzierżawa, czy też wypożyczenie sprzętu drukującego, to najlepszy sposób na szybkie zaspokojenie bieżących potrzeb w firmie i rozwiązanie, z którego chętnie korzysta coraz więcej przedsiębiorstw – zauważa ekspert z Offishop.pl. Liczne korzyści, wynikające z wynajmowania drukarek, skłaniają ku temu rozwiązaniu nie tylko początkujących biznesmenów.

Pomysł na poprawę płynności finansowej firmy

Decyzja o rezygnacji z zakupu drogiego sprzętu i wynajęciu profesjonalnego wyposażenia biurowego może być też elementem taktyki finansowej przedsiębiorstwa. Firmy szukają różnych sposobów na poprawę płynności finansowej i dzierżawa zdecydowanie może być jednym z nich.

Unikanie zamrażania środków w drogim sprzęcie znane jest od lat, przy czym praktyka ta manifestuje się najwyraźniej w leasingowaniu samochodów. Obecnie firmy mają jeszcze wygodniejsze i bardziej korzystne sposoby, wśród których należy wymienić właśnie możliwość dzierżawy urządzeń drukujących.

Fakt, że firma nie zostaje właścicielem drukarki, również jest  zaletą. Upływający czas i ciągła eksploatacja nie wpływają korzystnie na żadne urządzenie. Jednocześnie na rynku wciąż przybywa nowych rozwiązań, jeszcze bardziej wydajnych i coraz dokładniejszych. Zmianom mogą ulegać również potrzeby przedsiębiorstwa. Chcąc modernizować biuro, wyposażone we własny sprzęt, przedsiębiorca nie uniknie poważnych strat. Przy wymianie sprzętu dzierżawionego, koszty będą nieodczuwalne.

Najwyższa jakość w dobrej cenie

Decydując się na wypożyczenie drukarki, zamiast zakupu urządzenia, przedsiębiorca zyskuje możliwość wyposażenia biura w sprzęt wyższej jakości. Specjalistyczne wypożyczalnie dostarczają swoim klientom najlepsze, wielofunkcyjne kombajny drukujące, wyposażone we wszystkie podstawowe funkcje, takie jak skanowanie, kserowanie i fax, a dodatkowo wspierane aplikacjami, które pozwalają na różne sposoby łączności z komputerami pracowników.

Co ważne, ceny dzierżawy drukarek są obecnie bardzo atrakcyjne, a dzienny koszt korzystania z urządzenia może wynosić zaledwie złotówkę. Niektóre wypożyczalnie sprzętu zobowiązują się także do serwisowania i ewentualnych napraw swoich urządzeń.

śr. ocena 5 / głosów 5