Flary na oprawy meczowe – produkty z oferty hurtowni AS

Obecnie mecze piłki nożnej to imprezy sportowe, których oprawa jest pełna rozmachu. Spektakularnego charakteru nadają im między innymi bardzo popularne pośród fanów piłki nożnej flary. Dzięki nim kibice mogą bowiem wspierać swoje kluby wśród feerii barw i gry świateł, co – obok zagrzewających do walki okrzyków – daje niepowtarzalny efekt. Jak działają flary i gdzie najlepiej je kupować?

Czym są flary?

Flarą nazywamy specjalne łuczywo pirotechniczne, które pełni funkcje sygnalizacyjne. Zasada działania flary opiera się na reakcji chemicznej, której bilans wymiany ciepła z otoczeniem jest dodatni.

Jak wyjaśnia nasz rozmówca, specjalista z hurtowni fajerwerków AS K. Windorpski:

Do produkcji flar wykorzystywane są substancje barwiące płomień tak, aby mogły być wykorzystywane w różnego rodzaju pokazach pirotechnicznych. Oprócz oprawy meczowej, flary znajdują swoje zastosowanie także w ratownictwie, gdzie pełnią rolę znaku ostrzegawczego, w żegludze jako sygnał wzywania pomocy, w siłach zbrojnych do oświetlania terenu oraz koordynacji działań i w lotnictwie jako tak zwane pułapki cieplne.

Dostępne na rynku są również flary, które prócz kolorowego światła generują dodatkowo dym. Dzięki temu efekt wizualny jest jeszcze bardziej spektakularny. Bardzo popularne są także pochodnie, czyli flary, które można trzymać w ręku. Obecnie flary i pochodnie stanowią niemal nieodłączny element każdego ważnego meczu piłki nożnej. Na trybunach obok walki rozgrywającej się na boisku, odbywa się niejako odrębne widowisko z udziałem wiernych kibiców.

Oferta hurtowni AS

Hurtownia AS to jedna z największych hurtowni fajerwerków w naszym kraju. Materiały pirotechniczne, które oferuje charakteryzuje najwyższa jakość oraz bezpieczeństwo. W ofercie dostępne są flary z dymem w różnych kolorach takich jak żółty, zielony, niebieski oraz czerwony. Wymiary flar to 30 mm x 260 mm x 30 mm. Ich średni czas działania zaś wynosi 40 sekund. Hurtownia AS oferuje także różnokolorowe pochodnie. Można wybrać spośród czerwonych, niebieskich oraz zielonych. Ich średni czas działania to 60 sekund.

Wszystkie oferowane przez hurtownię AS produkty spełniają określone przez prawo wymogi oraz posiadają odpowiednie certyfikaty. Musimy jednak pamiętać o prawidłowym stosowaniu flar oraz zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo

Flary oraz pochodnie dozwolone są do użytku wyłącznie dla osób pełnoletnich. Przed odpaleniem ich należy upewnić się, czy konstrukcja flary nie jest naruszona, czy nie ma na niej widocznych wgnieceń oraz czy nie wysypuje się z niej proch. Odpalając flarę zaś należy zachować ostrożność, a następnie trzymać ją w górze na odległość wyciągniętego ramienia. Podczas palenia się flary nie wolno jej zbliżać do innych osób oraz materiałów łatwopalnych. Na koniec, kiedy się wypali, należy ją odłożyć w bezpiecznej miejsce tak, aby, nagrzana od emitowanego światła, mogła ostygnąć.

śr. ocena 5 / głosów 5