Fototapeta doskonałym sposobem na wykończenie pokoju dziecięcego.

Wielu rodziców zastanawia się nad zastosowaniem w pokoju dziecięcym coraz bardziej popularnych fototapet. Pokój naszego dziecka jest szczególnym miejscem w każdym domu czy mieszkaniu. To tam nasze dzieci spędzają czas na zabawie lub nauce. Warto więc zadbać o odpowiednią atmosferę tego miejsca. Fototapeta sprawdzi się tutaj doskonale.

Dlaczego fototapeta? 

Dzięki fototapecie możemy sprawić, że na ścianach dziecięcego pokoju zagoszczą bohaterowie bajek, sportowi idole, a nawet ulubione miejsca z wakacyjnych podróży. Fototapety dają ogromny wachlarz możliwości zaaranżowania każdego wnętrza. Dostępność wzorów i rozmiarów pozwoli zaspokoić gusta nawet najbardziej wymagających maluchów. Wszystko tak naprawdę jest uzależnione od wyobraźni naszych dzieci. Wystarczy zdjęcie o odpowiednich parametrach, by producent stworzył fototapetę o wybranym przez nas wymiarze. Jeśli natomiast nie mamy własnego pomysłu możemy skorzystać z gotowych wzorów fototapet dla dzieci oferowanych przez producenta. Wszechstronność zastosowania jest główną zaletą fototapet na indywidualne zamówienie. Nic więc dziwnego, że cieszą się one coraz większą popularnością, wypierając tak modne do niedawna plakaty.

Jaką fototapetę wybrać do pokoju dziecięcego?

Obecnie stosowane technologie pozwalają na wykonanie fototapet według indywidualnych nawet najbardziej fantazyjnych pomysłów jakie przyjdą do głowy naszym dzieciom. Musimy jednak pamiętać, że fototapeta jako element wykończenia wnętrza powinna nie tylko cieszyć oczy, ale również być trwała i wykonana z materiałów bezpiecznych dla dzieci. Jak wyjaśnia ekspert firmy Luxtap z trójmiasta:

Najważniejszym komponentem do produkcji tapet są tusze używane do ich druku. Druk lateksowy z zastosowaniem tuszy ekologicznych gwarantuje, że każda wykonana w tej technologii fototapeta będzie bezpieczna dla zdrowia domowników. Dodatkowo zapewnia trwałe i nasycone barwy oraz perfekcyjne odwzorowanie detali. Tego samego nie można powiedzieć o wciąż stosowanym przez niektóre firmy druku solwentowym. Atramenty solwentowe zawierają toksyczne rozpuszczalniki szkodliwe dla zdrowia. Substancje te mogą powodować alergie, bóle głowy i inne dolegliwości.

Każdy kto ma dzieci wie, że utrzymanie porządku w pokoju dziecięcym nie jest prostą sprawą. Tu również z pomocą przychodzą producenci oferując fototapety zmywalne. Charakteryzują się one wzmocnioną odpornością na zabrudzenia. A nawet jeśli zostaną pobrudzone, przy pomocy wilgotnej ściereczki i delikatnego detergentu bardzo łatwo je wyczyścić.

Jak dobrze przykleić fototapetę?

Kiedy już z pomocą producenta stworzymy swoją wymarzoną fototapetę czeka nas ostatni, a zarazem najważniejszy etap całego przedsięwzięcia, czyli przyklejenie jej do ściany. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe jak można sądzić. Montaż fototapety wymaga naniesienia na ścianę odpowiedniej warstwy kleju. Tak aby fototapeta nie odkleiła się po kilku tygodniach czy miesiącach. Ponad to od precyzji spasowania poszczególnych fragmentów fototapety zależy końcowy efekt wizualny. Dlatego też czasami lepszym rozwiązaniem od samodzielnego przyklejania jest zlecenie montażu specjalistom, którzy zrobią to szybko i fachowo oszczędzając nam nie tylko czas, ale także nerwy. Solidnie przyklejona fototapeta z pewnością będzie zdobiła pokój naszego dziecka do czasu, aż zapragnie zmiany na bardziej dorosły wzór.

śr. ocena 5 / głosów 5