Indywidualne zamówienia elementów scenicznych i konstrukcyjnych – przegląd rozwiązań

Przedstawienia, koncerty oraz różnorakie wydarzenia wymagają pięknej oprawy. Aby event był zaskakujący, efektowny oraz oryginalny, warto skorzystać z elementów scenicznych i konstrukcyjnych. Jakie konkretnie urządzenia mechaniki scenicznej sprawdzą się podczas show? Dowiedz się, do czego przydadzą się kratownice stalowe, mosty, dźwigary oraz inne elementy, które można także tworzyć na indywidualne zamówienie.

Jakie indywidualne elementy na scenę warto zamówić?

Należy podkreślić, że cała mechanika sceniczna to wiele urządzeń, które często wykorzystuje się w ich standardowej formie, jednak nierzadko projektuje się je także zupełnie od nowa. Wiele wydarzeń zawiera nietypowe efekty, których realizacja wymaga zastosowania innowacyjnych rozwiązań.  W takich sytuacjach najlepiej sprawdzi się wynajęcie firmy, która potrafi zrealizować najbardziej kreatywne pomysły i podejmie się realizacji nawet trudnych zamówień indywidualnych. Tego typu elementy sceniczne wymagają dużego doświadczenia oraz wiedzy z zakresu elektryki, elektroniki i systemów mechanicznych, a także posiadania profesjonalnych urządzeń (tokarki, frezarki, piły, spawarki, walcarki, prasy itp.), dlatego do takich zadań sprawdzą się tylko najlepsi specjaliści.

Co konkretnie sprawdzi się na scenie w teatrze lub podczas innego typu wydarzenia?

Na indywidualne zlecenie można wykonać przeróżne urządzenia. Należą do nich np. różnorakie konstrukcje stalowe cechujące się dużą wytrzymałością oraz nośnością. W ich budowie wyróżnia się m.in. kratownice proste o różnych wymiarach, mosty, dźwigary oraz łuki z kratownicy o średnicach od 2 do 30 mb.

Konstrukcje stalowe mogą być wykonywane także na specjalne zamówienie, gdyż dzięki temu, że ich komponenty tworzone są na podstawie projektów i obliczeń wytrzymałościowych, nawet własne pomysły realizowane przez profesjonalne firmy są bezpieczne oraz zgodne z obowiązującymi przepisami i normami – podkreśla specjalista z firmy Piasecki i Syn z Pomiechówka.

Na specjalne zamówienie można stworzyć także obrotowe sceny, które świetnie sprawdzają się np. w musicalach. Ciekawym elementem scenicznym są także ruchome platformy i podesty elektryczne, które pozwalają szybko zmienić topografię sceny. Dzięki nim możliwe jest np. spektakularne przemieszczanie się aktorów. Równie efektowne są zapadnie sceniczne, które pozwalają „zapaść się pod ziemię”. Ponadto, na indywidualne zamówienie można wykonać specjalistyczne windy, które mogą być elementem scenografii bądź pomagać w obsłudze show. Koniecznym elementem jest oświetlenie, które nierzadko także wymaga indywidualnego podejścia.

śr. ocena 5 / głosów 4