Jak wybrać dobre buty i narty dla dziecka? Seria Junior.

Dobór odpowiednich butów i nart dla dziecka jest kluczowy, jeśli, chcemy, aby dziecko pokochało sporty zimowe. Muszą być przede wszystkim bezpieczne, ale także wygodne. Jeśli będą atrakcyjne wizualnie, wówczas nasza pociecha chętniej będzie je ubierać, a sport będzie kojarzył się z pozytywną aktywnością. Na uwagę zasługuje seria Junior, spełniająca wszelkie kryteria.

Wybór dobrych butów i nart dla dziecka  nie jest najłatwiejszym zadaniem. Na rynku akcesoriów sportowych istnieje bowiem wiele różnych modeli, różniących się kolorami czy wyprofilowaniem. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę? Jakie powinny być dobre buty i narty dla dzieci?

Buty narciarskie dla dzieci

Buty narciarskie dla dzieci zostały odpowiednio skonstruowane. Chronią stopę, będąc zarazem lekkimi i elastycznymi. Organizm dziecka jest inaczej ukształtowany, inaczej też układa się w czasie jazdy. Dlatego buty narciarskie dla dzieci będą posiadały miękkie skorupy. Jednocześnie zabezpieczą odpowiednio staw skokowy i będą dopasowane do stopy. Zapewnią właściwą kontrolę nad nartami, prawidłowo zbilansują rozkład masy ciała oraz pomogą zachować środek ciężkości, nie powodując obciążeń stawów skokowych i biodrowych.

Wszystkie wyżej wymienione właściwości posiadają buty narciarskie dla dzieci z serii Junior, oferowane przez internetowy sklep narciarski NartyOk. Ponadto, ich wyprofilowana podeszwa z bieżnikiem umożliwi komfortowe chodzenie w butach oraz zwiększy ich przyczepność.

Narty dla dziecka

Narty dla dziecka mają przede wszystkim zachęcić je do uprawiania tej dyscypliny sportowej. W związku z tym szukajmy takich, których prowadzenie będzie jak najłatwiejsze. Mają ułatwić naukę i pomóc w opanowaniu podstaw poruszania się na stoku. Najważniejsza jest odpowiednia długość i wytaliowane, umożliwiające wchodzenie w skręt. Zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci, narty powinny być jak najkrótsze (60-80cm), a zarazem dopasowane do wzrostu dziecka.

Szczególną popularnością cieszą się narty dla dzieci z serii Junior, oferowane przez wyżej wymienioną firmę. Przykładem mogą być narty VOLKL JUNIOR RACETIGER VMOTION, przeznaczone dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Ich lekko uniesione dzioby ułatwiają zainicjowanie, a system wiązań vMotion Jr łatwo dopasowuje się do rosnącej stopy dziecka.

Przód wiązania został dodatkowo wyposażony w inteligentny system wypięcia a jego tył umożliwia łatwe, samodzielne wpięcie i wypięcie z wiązań, co z kolei zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

śr. ocena 5 / głosów 6