Jak wybrać maszynę do obsługi klimatyzacji?

Klimatyzacja pozwala na wytchnienie w upalne dni. Podróż autem, które całe przedpołudnie spędziło na parkingu w pełnym słońcu, nie należy do przyjemnych. Klimatyzacja ratuje nam życie… Tzn. robi to sprawnie działająca klimatyzacja. Jeśli jesteś właścicielem warsztatu samochodowego, to przygotuj się na częste wizyty klientów, którzy będą żądać naprawy klimatyzacji… na wczoraj.

Do serwisowania i obsługi klimatyzacji wykorzystuje się specjalne urządzenia do klimatyzacji, inaczej nazywane stacjami do klimatyzacji – informuje ekspert z firmy Wulcar –  Urządzenie to pozwala odzyskać czynnik z układu. Osusza układ poprzez wytworzenie próżni. Umożliwia przeprowadzenie testu szczelności układu. Na koniec uzupełnia czynnik, olej i kontrast, zapewniając sprawne działanie klimatyzacji. Na rynku dostępne są różne modele stacji do klimatyzacji.

Niektóre możliwości maszyn do obsługi klimatyzacji

Wiele urządzeń do obsługi klimatyzacji pozwala na pracę w pełni zautomatyzowaną. Przykładem tego może być urządzenie CTR Nordic Plus,  które ma wgraną bazę samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych, a także maszyn rolniczych i budowlanych.  Rodzaj auta wybiera się w czytelnym menu widocznym na wyświetlaczu LCD. Pozwala to na szybką i sprawną obsługę serwisowanego urządzenia. Stacja klimatyzacji CTR Nordic Plus jest przykładem bogato wyposażonej maszyny. Posiada wbudowaną drukarkę termiczną, która umożliwia drukowanie raportów, a również blokadę wagi, która umożliwia bezpieczny transport maszyny do dowolnego miejsca. Niezwykle pomocne w pracy na nierównym terenie są waga typu „Sandwich”, która pozwala na precyzyjny pomiar czynnika, a także innowacyjny system podawania oleju, który wylicza zalecaną ilość do zadanego czynnika.

Jak wybrać stację do obsługi klimatyzacji?

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Przede wszystkim warto zastanowić się, jakich klientów będzie obsługiwał Twój warsztat. Wtedy określisz, czy potrzebujesz maszynę obsługującą samochody, czy też maszyny rolnicze i budowlane. Określ, czy będziesz działał stacjonarnie, a może jednak mobilnie. Wreszcie musisz zwrócić uwagę na parametry urządzenia. Wymienione wyżej sprzęty są wysokiej próby wykonania, więc nie musisz się zbytnio martwić o uszkodzenia. Szukając sprzętu, zwróć uwagę na materiały użyte w konstrukcji urządzenia. Warto też postawić na maszyny pracujące z nowym gazem R1234yf, w który są wyposażane nowe auta produkowane po 2011 roku. Przy zakupie zwróć uwagę na dodatkowe wyposażenie parametry, tj. jak blokada wagi, abyś mógł swobodnie przewozić sprzęt. Ważną cechą urządzenia musi być jego czytelność i intuicyjna obsługa. Oszczędzisz czas sobie i swoim pracownikom na naukę obsługi maszyny, a klientom niepotrzebnego oczekiwania na swoje auta. A jak już powiedzieliśmy, klimatyzacja ratuje życia, każdy chce mieć serwis wykonany na wczoraj.

śr. ocena 5 / głosów 5