Kolorystyka mebla skórzanego. Jak wybrać odpowiednie wybarwienie?

Meble skórzane to nie tylko luksus, ale też wygoda użytkowania. Wbrew pozorom są dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości od mebli tapicerowanych obszytych innym materiałem. Skóry barwione są na różnego kolory, dzięki czemu mamy dowolność wybory u mieszania kolorów podczas zakupu. Jak dobrać odpowiednie meble tapicerowane, tak by pasowały do naszego wnętrza?

Rodzaj skór wykorzystywany do produkcji mebli

Do produkcji mebli  wykorzystywana jest najczęściej skóra pochodzenia bydlęcego. Czasami jednak do wyprodukowania mebla, używana jest skóra np. owcza. Jest to jednak produkt niszowy, raczej niedostępny w  sklepach sieciowych.

Najczęściej używana do produkcji mebli tapicerowanych jest skóra gładka, farbowana powierzchniowo z warstwą ochroną. Jest to rodzaj skóry z satynowym wykończeniem. Nie zawsze są to materiały pochodzenia bydlęcego, wykorzystuje się też skóry takie jak: zamsz, nobuk, skóry antyczne, Pull-UP i PU. Barwienie odbywa się przez rozpylanie warstwy farby i lakieru wykończeniowego. Tego typu skóry  są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. W przypadku powstania uszkodzeń łatwo jest je naprawić. Specjalistyczne firmy takie jak np. Mevis są w stanie naprawić różnego rodzaju uszkodzenia, czy też przeprowadzić profesjonalną renowację mebla skórzanego.

Na co zwracać uwagę przy wyborze mebli

Meble powinny być odpowiednio dobrane w zależności od koloru i stylu wnętrza. Na rynku znajdziemy meble w wielu różnych kolorach. W większości miast bez problemu zakupimy zarówno meble nowoczesne, jak i stylowe. Do wnętrza, w którym znajdują się np. stylowe, drewniane meble idealnie pasować będą stylowe fotele oraz sofy z drewnianymi wstawkami. Specjalistyczne firmy zajmujące się produkcją mebli tapicerowanych pomogą dobrać kolor zarówno drewna, jak i skóry tak by nowe meble idealnie pasowały do stylu wnętrza.

W przypadku nowoczesnych wnętrz dobrze sprawdzają się odważne kolory i ciekawe rozwiązania. Np. biała kanapa bardzo rozjaśni wnętrze i dobrze sprawdzi się np. w nowoczesnym salonie.

Meble tapicerowane na zamówienie

W przypadku kiedy mamy nietypowe wnętrze idealnie sprawdzą się meble tapicerowane na zamówienie.  Specjaliści mogą wykonać meble z dowolnego rodzaju skóry, w dowolnym, wybranym przez nas kolorze oraz o stylu, jaki będzie nas interesował. Między innymi dlatego wiele miejsc takich jak – kluby, restauracje i inne miejsca publiczne, w których konieczny jest komfort oraz łatwość czyszczenia. Zamawiając meble na wymiar w dowolnym, dopasowanym do naszego wnętrza kolorze mamy pewność, że lokal będzie rozpoznawalny i zapadanie klientom w pamięci.

śr. ocena 5 / głosów 5