Leasing dla firm. Dlaczego warto?

Coraz więcej firm korzysta z umów leasingowych. To najprostsza i najbardziej ekonomiczna forma finansowania inwestycji. Mogą z niej skorzystać zarówno przedsiębiorstwa z długoletnim stażem, jak również początkujące firmy.

Dzięki zawarciu umowy leasingowej Twoja firma ma szansę na szybszy rozwój. W ramach leasingu możliwy jest bowiem zakup różnego rodzaju maszyn i sprzętu, które są niezbędne do prowadzenia działalności. Leasing może dotyczyć zakupu między innymi: pojazdów, maszyn produkcyjnych, komputerów, sprzętu biurowego, itd.

Czym różni się leasing od kredytu?

Zastanawiacie się jaka jest różnica między kredytem a leasingiem? W przypadku leasingu nie stajemy się właścicielami środka trwałego, którego umowa dotyczy. Możemy go jednak użytkować, płacąc raty leasingowe. Po zakończeniu umowy możliwe jest jednak wykupienie przedmiotu, którego leasing dotyczy. Nie jest to jednak konieczne. W takiej sytuacji środek trwały pozostanie u leasingodawcy.  W przypadku kredytu, otrzymujemy pieniądze od banku na sprzęt, który sami nabywamy. Jesteśmy więc właścicielami środka trwałego. Spłacając pożyczkę ponosimy jednak zdecydowanie wyższe koszty związane z jej oprocentowaniem. Jeżeli stracimy płynność finansową, bank ma prawo przejąć środek trwały.

Leasing dostaniesz szybciej, niż kredyt

Zdobycie leasingu jest dużo prostsze i szybsze. Wystarczy przedstawić dokumenty potwierdzające posiadanie firmy. W przypadku pożyczki, bank musi sprawdzić przedsiębiorcę pod kątem zdolności kredytowej, a to zdecydowanie wydłuża cały proces.

Samochód firmowy w leasing

Do najpopularniejszych środków trwałych branych w leasing zaliczają się cały czas samochody. Nie dotyczy to jednak tylko pojazdów osobowych. Wiele firm transportowych korzysta z takiej formy biorąc samochody dostawcze leasing.

Leasing na nowy czy używany pojazd?

Leasing dotyczy nie tylko nowych środków trwałych, przedmiotem umowy mogą być też samochody dostawcze używane leasing. Firma leasingowa przychylnie spojrzy  na takie rozwiązanie, jeżeli samochód, którego dotyczy umowa jest w dobrym stanie i nie ma przejechanych zbyt wielu kilometrów.  Trzeba liczyć się jednak z tym, że taki pojazd może wymagać większego wkładu finansowego.

Skorzystaj z pomocy doradcy leasingowego

Decydując się na leasing warto skorzystać z pomocy doradcy leasingowego, który pomoże w wyborze najkorzystniejszej oferty. Takie usługi świadczy CLS. Z ofertą firmy można zapoznać się na cls.pl.

śr. ocena 5 / głosów 5