Magnes reklamowy jako sposób na promocję firmy  

Magnesy na lodówkę to jedna z tanich i skutecznych metod pozyskiwania i zatrzymywania klientów. Jeśli jeszcze nie myślałeś o inwestowaniu w taki sposób na promocję firmy, to już czas! Poniżej przedstawiamy kilka faktów, które sprawią, że ponownie przemyślisz swoją strategię marketingową. I uwzględnisz w niej niedrogie i efektowne magnesy na lodówkę.

Stosując inne metody marketingowe, takie jak ulotki czy newslettery, nigdy nie masz pewności, czy odbiorcy zechcą rzucić na nie okiem. Magnesy reklamowe trafiają natomiast na lodówkę – możemy więc być praktycznie pewni, że klient będzie widywał je kilka razy w ciągu dnia.

Dobra ekspozycja i przydatność 

Magnesy reklamowe mogą pozostawiać w umyśle trwałe wspomnienia. Badania sugerują, że przeciętna osoba otwiera swoją lodówkę 15-20 razy dziennie! To długotrwała ekspozycja, trwająca od kilku miesięcy do kilkunastu lat. Pozostawia poczucie znajomości, zaufania i świadomości marki.  Następnym razem, gdy klient będzie szukał produktów lub usług, które oferujesz, twoja firma jako pierwsza przyjdzie mu do głowy.

Magnesy są także po prostu przydatne. Służą do podtrzymywania notatek, zdjęć, dokumentów. Mogą też stanowić poręczne wizytówki. Jeśli umieścisz na magnesie wszystkie dane, klient będzie mógł łatwo się z tobą skontaktować – tłumaczy ekspert z firmy WISplast.

Niskie koszty i łatwa dystrybucja 

Dzięki licznym kształtom, rozmiarom, kolorom i materiałom nie tylko łatwo jest stworzyć magnes dopasowany do twojej firmy, ale również wyróżnić się na tle konkurentów. Czcionka i kolory powinny pasować do innych materiałów marketingowych, aby zwiększyć rozpoznawalność. Najłatwiejsze do przeczytania mają być informacje kontaktowe. Najlepiej wypadają jasne litery na ciemnym tle. Uwagę koncentruje również tekst umieszczony w ramce.

Magnesy reklamowe na lodówkę możesz rozdawać klientom podczas wydarzeń, spotkań lub dołączać je do zamówień. Są bardzo łatwe w dystrybucji i wywierają trwałe wrażenie. Produkty te są tanie, więc niski budżet na reklamę nie będzie przeszkodą. 

Spersonalizowane magnesy na lodówkę to jeden z najprostszych i długotrwały sposób promocji firmy. Obecnie w natłoku informacji trudno dotrzeć do świadomości odbiorcy. A niewielki magnes będzie subtelnie przypominać mu o twojej firmie i przyczyniać się do wzrostu jej rozpoznawalności.

śr. ocena 5 / głosów 7