Marka Fiat w Polsce

Marka Fiat wciąż znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedawanych aut w Polsce. Włoski koncern motoryzacyjny, którego siedziba mieści się w Turynie, rozpoczął podbój polskiego rynku motoryzacyjnego takimi modelami jak Uno, Tipo, Bravo i Brava. Kolejnymi hitami w ofercie tej firmy były bez wątpienia modele Sienna i Punto. Ten ostatni, po ponad 25 latach od rozpoczęcia produkcji, zniknął dopiero niedawno z salonów sprzedaży. W 2015 roku w jego miejsce pojawił się ponownie Fiat Tipo, tym razem w zupełnie nowej odsłonie i trzech wersjach nadwozia.

Swój sukces w Polsce włoski producent samochodów może zawdzięczać również takim modelom jak Cinquecento, Seicento oraz Panda. Dwa ostatnie modele, szczególnie w wersji VAN, przez wiele lat stanowiły trzon flot samochodowych polskich przedsiębiorstw. Analizując sprzedaż w poszczególnych kategoriach pojazdów, nie można również zapomnieć o obecności Fiata w kategorii samochodów dostawczych. W tym segmencie Fiat podbija rynek takimi modelami jak Fiorino, Doblo i Ducato oraz najmłodszym w swojej ofercie Fiatem Talento.

Co decyduje o popularności samochodów marki Fiat w Polsce?

Głównym powodem utrzymującej się na wciąż wysokim poziomie sprzedaży samochodów Fiat w Polsce, jest stosunkowo konkurencyjna cena poszczególnych modeli znajdujących się w ofercie tego producenta. Pomimo tego, iż auta tej marki nie zostały nigdy uznane za wyjątkowo trwałe oraz mało awaryjne, dzięki swojej niskiej cenie znajdują nabywców w naszym kraju. Z ekonomicznego punktu widzenia stanowią one wciąż dobrą opcję w planach menedżerów odpowiedzialnych za zakup floty samochodowej.

Fiat sprawdził się nie tylko jako samochód do pracy. W wielu przypadkach okazał się też całkiem dobrym autem rodzinnym, którego zakup nie rujnował domowych budżetów. Wbrew powszechnie panującej opinii regularnie serwisowane Fiaty, z wykorzystaniem dobrej jakości części zamiennych, odwdzięczają się swoim właścicielom bezawaryjną jazdą przez lata. Zakup solidnych części zamiennych nie zawsze musi oznaczać wizytę w autoryzowanym punkcie sprzedaży samochodów tej marki. Na rynku dostępne są wysokiej jakości części i elementy wyposażenia do Fiatów w bardzo rozsądnych cenach. Dotyczy to zarówno zużywających się elementów układu zawieszenia, części odpowiadających za poprawną pracę jednostek napędowych, jak również elementów karoserii, szyb czy też wycieraczek.

Jeżeli mówimy już o wycieraczkach samochodowych, to warto wspomnieć, iż nawet w starszych modelach aut marki Fiat istnieje możliwości montażu najnowszych typów piór, czyli wycieraczek płaskich oraz wycieraczek hybrydowych. Przy zakupie nowych piór warto przyjrzeć się propozycji firmy Dipp, posiadającej w swojej ofercie chwalone przez wielu posiadaczy aut w Polsce wycieraczki do samochodów Fiat. Jakość produktów tej polskiej marki nie odbiega od standardów zachodnich, a ich cena niejednokrotnie potrafi mile zaskoczyć. Komplet solidnie wykonanych płaskich wycieraczek do Fiata Panda to wydatek rzędu 25 złotych. Wszystkie wycieraczki w ofercie firmy Dipp posiadają uchwyty mocujące dedykowane konkretnemu modelowi Fiata. W internetowym sklepie producenta znajdziemy nawet płaskie wycieraczki do Fiata 126, czyli popularnego „malucha”.

 

logo dipp.jpg

W przypadku pozostałych części zamiennych i akcesoriów samochodowych do pojazdów marki Fiat nie będziemy mieli większych problemów ze znalezieniem tych niedrogich, a jednocześnie porządnie wykonanych, trwałych i w pełni funkcjonalnych. Części zamienne do samochodów tej marki są z reguły o wiele tańsze od tych, które należałoby zakupić, serwisując na przykład auto niemieckie.

śr. ocena 5 / głosów 7