Materiały eksploatacyjne do drukarek. Przegląd dostępnych rozwiązań  

Drukarka laserowa i atramentowa to urządzenia, które wymagają kilku, niezbędnych materiałów eksploatacyjnych do prawidłowego działania. W zależności od rodzaju i modelu sprzętu potrzebne będą tusze, tonery i papier. Jakie konkretnie produkty do drukarki będą przydatne? Dowiedz się więcej o materiałach, których właściwy wybór zapewni najwyższą jakość wydruków.

Drukarka i materiały do drukowania: Tusze, tonery i zestawy do uzupełnień

Jeśli w firmie lub w domu stosowana jest drukarka na atrament, to do uzyskania wysokiej jakości wydruków potrzebne są kartridże z tuszem. Tego typu drukarki posiadają dysze, dzięki którym tusz wydostaje się z pojemnika, a następnie przy użyciu głowicy, linia po linii, pokrywa kartkę papieru. Z kolei, drukarki laserowe wykorzystują tonery, które tak samo jak tusz, znajdują się w kartridżach. Toner to suchy tusz w postaci barwnego proszku, który w zależności od modelu drukarki ma inny skład chemiczny. Faktem jest, że zawsze jest elektrycznie naładowany, przez co w trakcie drukowania podgrzewa się, łączy i następnie przekształca w wydruki na kartce papieru. Drukarka laserowa jest obecnie popularna na rynku, dlatego w wielu sklepach można spotkać zarówno oryginalne tonery do drukarek tego typu, jak i ich zamienniki. Aby cieszyć się wydrukami najwyższej jakości, warto zdecydować się na materiały eksploatacyjne do drukarek dobrych i sprawdzonych producentów. Warto pamiętać, że niezależnie od tego, czy wykorzystywana jest drukarka atramentowa czy laserowa, to należy także pamiętać o znalezieniu miejsca, do którego oddaje się zużyte kartridże, co pozytywnie wpływa na ochronę środowiska naturalnego.  

Drukowanie: Papier i inne materiały eksploatacyjne (folia do laminowania, okładki itp.)

Wśród materiałów eksploatacyjnych wyróżnia się także papier do drukarki. Warto podkreślić, że może przydać się zarówno ryza papieru uniwersalnego, który nadaje się zarówno do drukarki laserowej, jak i atramentowej oraz papier fotograficzny, termotransferowy, artystyczny, wizytówkowy, samoprzylepny, magnetyczny itd. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rodzajów papierów (np. bogatą ofertę ma sklep Czarny na Białym z Warszawy), dlatego warto mieć je na uwadze i nie zawsze ograniczać się do papieru uniwersalnego. Wśród innych materiałów przydatnych do drukowania, warto zwrócić uwagę także na taśmy do drukarek igłowych, które podobnie jak tusze i tonery można zakupić oryginalne bądź korzystać z ich polskich zamienników. Warto pamiętać także o materiałach takich jak transparentne folie do drukarek (do zaprasowania) oraz samoprzylepne etykiety do nadruków.

śr. ocena 5 / głosów 4