Meble kuchenne – gotowe czy na zamówienie?

Kuchnia to miejsce, w którym nie tylko przygotowujemy posiłki. Przechowujemy w niej wszak również rozmaite sprzęty i akcesoria, a także produkty spożywcze, produkujemy też niestety spore ilości odpadków, na które musi się znaleźć osobne miejsce. Realizacja wszystkich tych aspektów możliwa jest tylko dzięki doborowi odpowiednich mebli kuchennych, które powinny być nie tylko funkcjonalne, ale też estetyczne. Lepiej jednak wybrać te gotowe czy zamówić na wymiar?

meble-kuchenne

Przed tym pytaniem staje wielu przyszłych właścicieli kuchni. Stosunkowo najmniejszy problem mają osoby, które dysponują dużym pomieszczeniem lub dużym budżetem na jego zagospodarowanie. Mając jedno i drugie, możemy kierować się głównie kryteriami takimi jak czas oraz ewentualnie nakład czekającej nas pracy.

Czas

W przypadku mebli gotowych musimy przeznaczyć co najmniej kilka godzin na chodzenie po sklepach czy przeglądanie katalogów. Meble na zamówienie wymagają natomiast najpierw przygotowania projektu i jego zatwierdzenia, a następnie oczekiwania na wykonanie całości – co zabiera znacznie więcej czasu niż wybór już czekającego w magazynie lub sklepie gotowego wyposażenia.

Praca i płaca

Często jednak trzeba liczyć się tu z koniecznością samodzielnego złożenia, co z jednej strony istotnie ogranicza koszty, lecz z drugiej może się okazać nie tylko czasochłonne, ale dla niewprawnych osób także zwyczajnie trudne. Meble na wymiar zostają zmontowane na miejscu przez wykonawców, jednak całe przedsięwzięcie z kolei wymaga poczynienia znacznie większych nakładów finansowych.

Zalety mebli na wymiar

Jeśli natomiast tylko możemy sobie na to pozwolić – zdecydowanie warto zainwestować w meble na zamówienie. Zwłaszcza gdy nasza kuchnia ma dość ograniczony metraż. Wówczas dzięki przemyślanemu projektowi staje się możliwe optymalne wykorzystanie każdego skrawka przestrzeni. Meble na wymiar są też jedynym rozwiązaniem w kuchniach o nietypowym rozkładzie czy choćby spadzistym stropie, ale znajdują zastosowanie również w przypadku wnętrz bardzo przestronnych, eliminując np. niezbyt atrakcyjne wizualnie przerwy pomiędzy sprzętami.

W jednym i drugim przypadku zaś z pewnością docenimy inne zalety mebli na zamówienie, wykonywanych choćby przez tarnowskie studio projektowe BIENDESIGN. Po pierwsze, do wyboru mamy znacznie więcej opcji, jeśli chodzi o materiały wykończeniowe. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, by kuchnia naszych marzeń stała się rzeczywistością. Po drugie – będzie ona niepowtarzalna. I chodzi tu nie tylko o jej wygląd, ale też funkcjonalność, idealnie dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

śr. ocena 5 / głosów 5