Meble sklepowe – przegląd rozwiązań.

Niektóre regały sklepowe potrzebują półek o wysokiej wytrzymałości, inne z kolei mają za zadanie ochładzać produkty. Meble, które zostaną zakupione do danego sklepu, powinny charakteryzować się wysoką funkcjonalnością, dużą ładownością oraz odpowiednią ekspozycją towarów. Ich użytkowanie musi być wygodne zarówno dla sprzedawców jak i dla klientów.

meble sklepowe

Meble uniwersalne i chłodnicze

Wybór właściwych mebli sklepowych powinien być dopasowany do rodzaju sklepu oraz sposobu wyeksponowania. Najpopularniejsze są regały uniwersalne o dużej wytrzymałości na ciężar. Występują w różnych kolorach i dodatkowo mogą mieć półki wykonane z metalu, siatki, szkła lub drewna. Producenci zazwyczaj oferują regały uniwersalne w kilku rodzajach, dzięki czemu można je właściwie dopasować. W większości sklepów spożywczych niezbędne są różnego rodzaju meble chłodnicze. Zależnie od wielkości mogą być zasilane agregatem wewnętrznym lub zewnętrznym. Do mebli chłodniczych należą lady, regały, szafy, a także witryny sałatkowe i cukiernicze.

Regały alkoholowe i piekarnicze

Regały alkoholowe charakteryzują się dużą pojemnością przy wysokiej estetyce. Mogą być wykonane z metalu, płyty, w zabudowie lub z relingiem. Ekspozycję można uatrakcyjnić podświetleniem, które doda produktom prestiżu. To wszystko składa się na praktyczność i elegancję. Natomiast wypieki do właściwej ekspozycji potrzebują odpowiednio dobranych regałów piekarniczych. Są one niezbędne w sklepach spożywczych, piekarniach i cukierniach. W zależności od potrzeb półki mogą być zamknięte, podświetlane, koszowe lub z separatorami.

Ekspozycja warzyw

Warzywa i owoce powinny być przechowywane w zależności od czasu, po jakim zaczynają się psuć. Można je eksponować w urządzeniach chłodniczych, na regałach neutralnych lub na wyspach. Ostatnie rozwiązanie jest bardzo popularne ze względu na swobodne poruszanie się klientów dookoła stoiska, co umożliwia wygodną samoobsługę. Wyspę można łączyć z różnych modułów, dzięki czemu bez problemu wpasuje się ją w powierzchnię sklepu. Ekspozycję polepszają wiklinowe kosze, które utrzymują świeżość i zapewniają wentylację, natomiast metalowa konstrukcja podtrzymuje całą konstrukcję. Regał wyspowy może posiadać kółka, za pomocą których można zmienić miejsce bez demontażu.

Ekspert z firmy Iglootechnika w Warszawie dodaje: Podstawowa wersja wyspy warzywnej umożliwia wystawienie prawie półtorej tony towaru.

śr. ocena 5 / głosów 1