Na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę materiałów budowlanych?

Branża budowlana w Polsce jest obecnie w fazie bardzo intensywnego rozkwitu – wiele osób buduje swoje domy bądź kupuje mieszkania, które potrzebują wykończenia. W obu zadaniach niezbędne są odpowiednie materiały budowlane, najlepiej pochodzące ze sprawdzonego, pewnego źródła. Co należy brać pod uwagę, by spośród wielu dostawców wybrać tego jednego, który zasługuje na naszą uwagę?

Staż na rynku

Jak długo nasz dostawca funkcjonuje w branży – to pierwsza kwestia, którą powinniśmy sprawdzić. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ sama informacja o stażu na rynku może dostarczyć nam odpowiedzi na pytanie o rzetelność i profesjonalność firmy, jakość jej usług oraz jakość dostarczanych produktów. Logika jest bardzo prosta: konkurencja jest bezlitosna i w bardzo krótkim czasie eliminuje z rynku przedsiębiorstwa, które nie są w stanie nadążyć za pewnymi wyznaczonymi standardami oraz nie mogą spełnić rosnących oczekiwań klientów. Jeśli zatem wiemy, że dany dostawca działa już od lat w swojej branży – tak jak firma handlowa Zajkowska, istniejąca od 1995 roku – możemy być pewni, że jakość oferowanych przez nią usług stoi na bardzo wysokim poziomie.

Produkty i marki

Skoro wiemy już, że wybrany przez nas dostawca jest firmą profesjonalną i sprawdzoną przez lata przez wielu innych klientów, możemy przystąpić do zapoznania się z jego szczegółową ofertą. Sprawdźmy, z jakimi markami współpracuje dostawca oraz czy w jego ofercie znajdziemy produkty odpowiadające naszym potrzebom. Jeśli prace budowlane i wykończeniowe zlecamy wykonawcom, powinniśmy poznać ich preferencje – fachowcy zazwyczaj znają branżę materiałów na tyle dobrze, że wiedzą, z jakimi produktami pracuje się im najlepiej i które dają najlepsze efekty.

Lokalizacja firmy

W dzisiejszych czasach możliwe jest zamówienie produktów budowlanych nawet z zagranicy, jednak wiąże się to z długim czasem oczekiwania. Jeśli zależy nam na czasie, powinniśmy stawiać na dostawców prowadzących działalności w pobliżu naszego miejsca zamieszkania.

Opinie innych klientów

Wybierając dostawcę materiałów budowlanych warto zasięgnąć rady u innych osób, które już zdążyły poznać nieco branżę przy okazji swoich własnych prac budowlanych i remontowych. Największą wartość bez wątpienia mają opinie tych osób, które znamy osobiście – rodziny i znajomych – bowiem takie osoby nie będą miały powodu, by wprowadzać nas w błąd. Możemy być pewni, że uczciwie powiedzą nam o wszystkich plusach i minusach współpracy z danym dostawcą. Jeśli wśród znanych nam osób nie ma nikogo, kto ostatnio kupowałby materiały budowlane, możemy zdać się na opinie internautów. W sieci bez problemu znajdziemy opinie na temat danej firmy, warto jednak podchodzić do nich z pewnym dystansem – wiele osób ma tendencję do wystawiania bardzo skrajnych ocen

śr. ocena 5 / głosów 5