Naczynia jednorazowe – talerze, kubki i pojemniki na różne okazje

Chyba każdy z nas korzystał choć raz z naczyń jednorazowych. Sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach, gdy towarzyszy nam jedzenie i picie. Nie zawsze mamy przecież możliwość, by skorzystać z tradycyjnej zastawy stołowej, a czasem po prostu nie pasuje ona do charakteru wydarzenia. Naczynia jednorazowe pozwalają również zaoszczędzić czas. Kiedy warto sięgnąć po plastikowe czy papierowe talerze, kubki, pojemniki, sztućce? Podpowiadamy poniżej.

Naczynia jednorazowe są tanie i łatwo dostępne. Do wyboru mamy kubki, kieliszki, sztućce, talerze, tacki, podkłady, pojemniki… Dzięki temu rozwiązaniu po organizowanym przez nas wydarzeniu łatwo posprzątać – omija nas długie zmywanie. Jednorazowe naczynia mają różne wzory i kolory, dlatego mogą być także elementem dekoracji.

Imprezy plenerowe

Po jednorazowe naczynia chętnie sięgamy wtedy, gdy organizujemy wydarzenia plenerowe. Plastikowe czy papierowe talerze i kubki dobrze sprawdzą się na grillu, garden party i pikniku. Tradycyjna zastawa łatwo może wówczas ulec uszkodzeniu i jest dość nieporęczna. Zdarza się też tak, że mamy jej w domu po prostu za mało. Naczynia jednorazowelekkie, łatwo je przenosić, a po skończeniu konsumpcji wystarczy je po prostu wyrzucić. W razie potrzeby goście mogą sięgnąć po nowy, czysty talerzyk czy kubek.

Imprezy okolicznościowe i tematyczne

Jeżeli impreza ma motyw albo kolor przewodni, jednorazowa zastawa może lepiej komponować się z całą dekoracją niż ta, którą masz w domu. Naczynia z plastiku czy papieru mają przeróżne wzory: na wieczory panieńskie, urodziny, halloween, walentynki itp.

To bardzo dobry wybór na kinderbal. Dzieci z pewnością ucieszą się na widok ulubionych postaci z bajek albo śmiesznych zwierzątek. Ponadto jednorazowe naczynia nie stłuką się w ferworze zabawy i są po prostu bezpieczniejsze – podpowiada ekspert z firmy Partner z Kielc.

Wesele

Jednorazowe naczynia chętnie wykorzystywane są także podczas wesel. Dobrze sprawdzą się na tzw. słodkim stole. W małych pojemnikach można serwować kremowe desery, np. mus czekoladowy, a na ozdobnych podkładach wypieki. Dużą popularnością cieszą się także jednorazowe pojemniki na ciasta. Para młoda wręcza takie pakiety wychodzącym gościom. Pojemniki styropianowe przydadzą się z kolei do zabrania jedzenia, które nie zostało zjedzone na weselu.

Wygoda – to słowo najlepiej podsumowujące naczynia jednorazowe. Choć nie każdy lubi z nich korzystać, w wielu sytuacjach sprawdzają się o wiele lepiej niż tradycyjna zastawa. Nie wahaj się sięgać po nie, kiedy tylko potrzebujesz!

śr. ocena 5 / głosów 5