Najlepsi producenci wózków dziecięcych

Wózek dziecięcy musi spełniać szereg wymogów. Z uwagi na swoje przeznaczenie przede wszystkim powinien wyróżniać się bardzo dobrą jakości i zapewniać naszemu dziecku 100% bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest, abyśmy dokonali odpowiedniego wyboru. Jeśli zadajesz sobie pytanie – jakiemu producentowi wózków obecnie warto zaufać – ten artykuł jest dla Ciebie. Zapraszamy do lektury!

Dobre, bo sprawdzone

Na pytanie, dlaczego polecamy wózki tych konkretnych producentów, odpowiedź brzmi: w naszym artykule opieramy się na opiniach rodziców oraz opiekunów, którzy korzystali bądź korzystają nadal z wózków sygnowanych przez należące do danych producentów marki. Bardzo często jeden producent jest bowiem właścicielem kilku obecnych na rynku marek. Zasięgnęliśmy także opinii specjalisty, który na co dzień zajmuje się sprzedażą wózków dziecięcych w sklepie internetowym Dziecięce Marzenia.

Na pytanie zaś, dlaczego warto kupować wózki od tych producentów, odpowiadamy: główną zaletą wszystkich polecanych przez nas wózków jest bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Wózki Espiro i Baby Design

Rozpoczynamy od polskiego producenta z miejscowości Poczesna koło Częstochowy, a mianowicie firmy Baby Design Group. Firma ta jest właścicielem takich marek jak Baby Design czy Espiro. Choć nazwy na to nie wskazują, są to wózki produkowane w naszych, polskich fabrykach. Co istotne, wszystkie wózki sygnowane znakiem marek Baby Design Group przechodzą bardzo długi i skomplikowany proces, zanim trafią w ręce rodziców. Projektanci tworzą nowe modele w oparciu o opinie rodziców, dotyczących ich potrzeb oraz oczekiwań. Następnie taki wózek zostaje poddany wnikliwym testom m.in. wytrzymałościowym. Kiedy przejdzie je pozytywnie, wówczas dopiero jest wprowadzany do produkcji. Warto tutaj wspomnieć również o tym, że produkty Baby Design Group wysyłane są do uznanych w kraju instytucji takich jak Instytut Matki i Dziecka, KOMAG czy SGS, gdzie dodatkowo poddawane są wnikliwej ocenie specjalistów.

Jednak najważniejszą chyba informacją dla wszystkich mam jest ta o wprowadzeniu przez tego producenta w życie idei „Zatwierdzone przez Mamy”. Co ona oznacza w praktyce? Otóż kupując wózek marki, należącej do Baby Design Group, możesz udzielić opinii o danym produkcie, podzielić się doświadczeniami, jakie Ty i Twoje dziecko zdobyliście w trakcie korzystania z wybranego wózka. Takie dzielenie się opiniami i doświadczeniami, wedle producenta, pozwala na projektowanie wózków dopasowanych do realnych potrzeb rodziców i dzieci oraz może ułatwić innym kupującym dokonanie właściwego wyboru.

Przykładowo popularny wózek spacerowy Espiro Shine charakteryzuje się niezwykłą wygodą i praktycznością przy jednoczesnej niskiej wadze. Wygodny wózek nie musi być bowiem ciężki i zajmować dużo miejsca. Espiro Shine jest nie tylko lekki – waży 6,7 kg, ale i kompaktowy i to zarówno przed, jak i po jego rozłożeniu. Wyposażony w dodatkowo powiększaną budkę z wentylacją oraz blokowane, obrotowe koła z pełną amortyzacją, a także w 3-stopniowe regulowane oparcie zapewni komfort Tobie i Twojemu. Ponadto pełna rączka, ułatwiająca wygodne prowadzenie wózka oraz pojemny kosz i praktyczna kieszeń zdecydowanie sprawdzą się także w trakcie zakupów. Odblaskowe elementy zaś poprawią Waszą widoczność, dzięki nim Ty i twój maluch będziecie bezpieczni po zmroku.

Wózek Baby Design MINI 2018 zaś jest najmniejszym wózkiem spacerowym w ofercie Baby Design i obok Espiro Shine stanowi równie dobre i praktyczne rozwiązanie. Lekki, kompaktowy i pozytywnie zaopiniowanym przez Instytut Matki i Dziecka. Komfort, wygodę oraz bezpieczeństwo zapewniają: w pełni zamortyzowane piankowe koła, w tym samonastawne koła przednie z możliwością zablokowania oraz hamulec blokujący jednocześnie tylne koła, duży kosz na zakupy, praktyczna tacka dla rodzica, zdejmowana i regulowana barierka, pięciopunktowe pasy wyposażone w miękkie otulinki oraz płynna regulacja oparcia do pozycji leżącej.

Wózki Maxi Cosi

Kolejnym wartym polecenia producentem jest popularna w Europie holenderska firma Maxi Cosi. Wózek Adorra 2w1 od Maxi-Cosi na przykład to model, który z powodzeniem może towarzyszyć Tobie i Twojemu dziecku przez pierwsze lata jego życia. Model Adorra łączy w sobie praktyczność z solidnym oraz estetycznym wykonaniem i jest dedykowany dla dzieci od pierwszego dnia życia do 3,5 lat. Idealnie sprawdzi się jako wózek miejski. Adorra zapewni Twojemu dziecku komfort i bezpieczeństwo, a Tobie łatwość użytkowania.

Adorra 2w1 jak sama nazwa wskazuje może łączyć w sobie dwie najważniejsze funkcje wózka. Mianowicie może służyć jako spacerówka oraz jako gondola – po umieszczeniu jej na stelażu wózka. Do stelażu modelu Adorra idealnie pasuje na przykład gondola Oria, którą możemy wpiąć za pomocą zaledwie dwóch kliknięć. Szeroka i przestronna Oria z ergonomicznym materacem jest zatem doskonała na spokojne drzemki. Nie ma bowiem potrzeby, aby zakłócać sen naszego maleństwa, kiedy zachodzi potrzeba odpięcia jej od stelaża.

Wózki Mutsy

Wózki Mutsy to kolejna propozycja z Holandii. Marka Mutsy powstała w 1937 roku i należy obecnie do producenta firmy MiKO. Wózki Mutsy wyróżniają się bardzo solidnym wykonaniem, dużą praktycznością oraz superfunkcjonalnością.

Świetny przykład stanowi wózek Mutsy Evo, który jest łatwy w obsłudze, przenoszeniu i transporcie dla rodzica oraz wygodny dla dziecka. Mutsy Evo prowadzi się wyjątkowo wygodnie dzięki regulowanej rączce. Tę zaletę z pewnością docenią osoby o wysokim wzroście. Przednie koła obracają się zaś o 360°, dzięki czemu wózek jest niebywale zwrotny w mieście. W trakcie spacerów po nierównych nawierzchniach, na jakie możemy napotkać np. w lesie, koła można oczywiście zablokować. Regulowane siedzisko, które można zamontować w obu kierunkach jazdy oraz wielostopniowa regulacja oparcia i regulowany podnóżek sprawią zaś, że Twój maluch w Mutsy Evo będzie podróżował wygodnie i bezpiecznie.

Wreszcie Mutsy Evo można zestawiać w wielu kombinacjach. Może on z powodzeniem służyć jako gondola, siedzisko spacerowe z budą i pałąkiem oraz fotelik samochodowy.

Wózki Baby Jogger

I na koniec amerykański producent Baby Jogger. Wózki tego producenta wyróżniają się nowoczesnością, lekkością oraz – tak jak model City Miniunikatowym systemem składania, który pozwala na złożenie wózka poprzez jedno pociągnięcie za pasek. Baby Jogger City Mini to lekki, kompaktowy i zwinny wózek, który jest synonimem miejskiej mobilności. Dzięki niemu poruszanie się z dzieckiem po wąskich uliczkach nie stanowi bowiem żadnego problemu. Ponadto wyróżnia się on elegancką oraz praktyczną konstrukcją.

śr. ocena 5 / głosów 5