Narzuty na łóżko – czym się kierować przy wyborze?

Stylowa sypialnia nie może obyć się bez modnej narzuty. Okrywając łóżko nie tylko wprowadza się ład do wnętrza – odpowiednia narzuta może stanowić bowiem ważny element dekoracyjny. To, z jakiego materiału będzie wykonana narzuta, która znajdzie się w naszej sypialni powinno być zależne nie tylko od stylistyki pomieszczenia, ale również od indywidualnych potrzeb. Określenie ich pozwoli wybrać narzutę, które zapewni efekty wizualne i będzie jednocześnie praktyczna.

Pikowana czy pled?

Wybierając narzutę do sypialni należy mieć na uwadze to, jakie będzie pełniła funkcje. Jeśli jej zadaniem będzie wyłącznie przykrycie pościeli i wprowadzenie wizualnego ładu, można rozważyć zakup cienkiej narzuty, która nie będzie posiadać żadnego wypełnienia. Zdarza się jednak, że narzuta pełni rolę dodatkowego nakrycia podczas zimy, kiedy ułożona jest na kołdrze lub używana jest jako koc. W takim przypadku lepiej sprawdzi się narzuta z agatameble.pl, która jest wykonana jest z materiału o strukturze futra, a od spodu przeszyta włókniną. Dzięki temu jest grubsza i cieplejsza. O wysokiej jakości świadczą zwykle tkaniny naturalne, jednak w celu łatwiejszego utrzymania narzuty w czystości, warto pokusić się o mieszankę, w której znajdzie się niewielki procent włókien syntetycznych.

Estetyka na drugim miejscu?

Choć funkcjonalność jest niezwykle istotna, to prezencja tkaniny ma również ważne znaczenie. Warto zatem połączyć te dwie cechy w jedną i dobrać zarówno kolor, jak i wzór na materiale w taki sposób, by pasował do wnętrza. W utrzymaniu ładu i harmonii w sypialni pomogą również inne tekstylia o takim samym charakterze, w tym poduszki lub zasłony. Najlepiej postawić jest na jeden kolor. Aby uniknąć monotonii można wybrać dodatki w różnych odcieniach tej samej barwy.

Ułożenie narzuty

Podczas dokonywania zakupu należy zwrócić uwagę na rozmiar narzuty. W ustaleniu tego jaka długość będzie adekwatna do naszych potrzeb, pomoże zdecydowanie już przed zakupem w jaki sposób narzuta będzie układana na łóżku. Jeśli ma sięgać do podłogi, należy zmierzyć odległość od podłogi do górnej krawędzi łóżka (wliczając w to również grubość kołdry i dodać ją do długości i szerokości z każdej strony). Jeśli natomiast ma być podwijana po materac – konieczne jest wliczenie szerokości zakładki.

śr. ocena 5 / głosów 5