Odzież damska. Trendy modowe 2019

Planujesz uzupełnić swoją garderobę i nie wiesz od czego zacząć? Najlepiej od przejrzenia kluczowych trendów modowych 2019. W nadchodzących sezonach rezygnujemy z prostoty na rzecz ekstrawagancji. Nadchodzą bufiaste rękawy, asymetryczne sylwetki i soczyste kolory. Czego wypatrywać na zakupach? Poniżej znajdziesz kompletny przewodnik po najważniejszych trendach 2019 roku.

Jeśli chodzi o odzież damską, rok 2019 będzie barwny i różnorodny. Kolorem roku Instytut Pantone wybrał Living Coral, czyli koralowy o złotym odcieniu. Zdaniem ekspertów odzwierciedla on „wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań”. Z tym stwierdzeniem dobrze korespondują również pozostałe trendy modowe na nadchodzące sezony.

Rękawy z bufkami

Szerokie ramiona nie są niczym nowym. Dotychczas chętnie sięgano po pudełkowe żakiety z grubymi poduszkami. Tymczasem modowym trendem 2019 będą bufki. Projektanci do nowoczesnych strojów postanowili dodać nutę zabawnego stylu lat 80. Rękawy, zazwyczaj zebrane na dole gumką, szczególnie dobrze wyglądają z kwadratowymi dekoltami. Koniecznie rozejrzyj się za taką sukienką. Pamiętaj jednak, że reszta stroju powinna być stonowana, by całość nie wyglądała groteskowo. Modne bufki na swoich pokazach prezentowali m.in. Saint Laurent, Marc Jacobs.

Rowerowe szorty i marynarka

Athleisure rządzi na wybiegach już od kilku sezonów.

Określenie to powstało z połączania angielskich słów „athletic”, czyli wysportowany oraz „leisure”, czyli czas wolny. I to właśnie istota tego trendu: ubrania, które z jednej strony są sportowe, a z drugiej casualowe, a nawet eleganckie – wyjaśnia ekspert z butiku Imperium.

Tegoroczna odsłona jest nieco nieoczekiwana. Modowym trendem 2019 będą bowiem spodenki (przypominające rowerowe) połączone z marynarką. Oczywiście strój niekoniecznie nadaje się do biura czy na siłownię, ale dobrze sprawdzi się na niedzielny obiad z przyjaciółmi. Nie bój się spróbować!

Zwierzęcy instynkt

W nadchodzących sezonach pozwalamy zwierzęcym instynktom przejąć nasze garderoby. Najczęściej na wybiegach pojawiały się lamparcie cętki i skóra węża. Projektanci zdobili nimi spodnie, płaszcze, sukienki, garnitury i wiele innych. Podążając ich tropem poszukaj ubrań z takim motywem w odcieniach karmelu i brązu, albo bardziej jaskrawych – żółtych czy pomarańczowych. Może odważysz się na modny total look? Jeśli nie, sięgnij chociaż po torbę lub buty ze zwierzęcymi printami. To wystarczy, by wpisać się w modowe trendy 2019.

śr. ocena 5 / głosów 5