Opakowania kartonowe wielkogabarytowe – Sposoby zastosowania

W dzisiejszym świecie przeprowadzki nie są niczym wyjątkowym, stąd popularność wielkogabarytowych opakowań kartonowych. Aby bezpiecznie przewieźć nasze rzeczy, potrzebne są kartony, dzięki którym będziemy mieli pewność, że przedmioty w nich poukładane nie ulegną uszkodzeniom ani nie wypadną podczas transportu. A co, jeśli potrzebujemy przewieźć coś o nietypowym kształcie? Również wtedy doskonale sprawdzą się wielkogabarytowe opakowania.

kartony

Chociaż wciąż największą popularnością cieszą się opakowania kartonowe o standardowych rozmiarach, które służą zarówno do transportu towarów jak i do ich przechowywania w magazynach lub sklepach, coraz częściej klienci wybierają opakowania kartonowe wielkogabarytowe. Nie ma się czemu dziwić. Tak samo lekkie oraz poręczne, jak te standardowe, znajdują różnorakie zastosowanie we wszystkim, co związane z transportem lub przechowywaniem rzeczy.

Nie tylko na pralkę

Wielkogabarytowe kartony służą przede wszystkim do transportu przedmiotów dużych rozmiarów, czyli np. sprzętu AGD, ale nie tylko. Doskonale sprawdzają się jako opakowanie dla przedmiotów szczególnie podatnych na uszkodzenia w transporcie i wymagających wyjątkowego, trwałego zabezpieczenia. Dzięki nim zyskamy pewność, że przewożony w takim kartonie telewizor lub inny sprzęt RTV nie ulegnie zniszczeniu. Wielkogabarytowe opakowania służą również transportowaniu okien lub mebli, bez względu na ich wielkość oraz parametry.

Nietypowe kształty

Nieraz zdarza się, że przedmiot, który chcemy przewieźć, ze względu na swoje duże rozmiary oraz kształt, nie mieści się w standardowych rozmiarach kartonowego opakowania. Wtedy z pomocą przyjdzie właśnie zastosowanie wielkogabarytowego opakowania.

Coraz częściej trafiają nam się takie zamówienia – zdradza nam pracownik Inter–Styl–Pak z Łodzi, wiodącej firmy na rynku w dziedzinie produkcji opakowań kartonowych, w tym wielkogabarytowych – klienci chętnie zwracają się do nas z prośbą o wybranie właściwego opakowania do różnych przedmiotów o nietypowych rozmiarach. Standardowe kartony nie zawsze się nadają.

Zbiorcze i jednostkowe

Innym sposobem zastosowania omawianych opakowań kartonowych wielkogabarytowych jest potraktowanie takiego opakowania jako opakowania zbiorczego, służącego do spakowania większej ilości drobnych przedmiotów. Dzięki czemu zmniejszy się ilość przewożonych kartonów, a co za tym idzie, cena ich transportu lub magazynowania; zajmą bowiem mniejszą powierzchnię. Ponadto wolną przestrzeń w pudełku większych rozmiarów można wypełnić folią bąbelkową. Wtedy będziemy mieć pewność, że nic nie zostanie uszkodzone.

Równie ważnym sposobem zastosowania kartonowych opakowań jest możliwość składowania i przechowywania w nich produktów o dużych oraz nietypowych gabarytach. Doskonale sprawdzą się także podczas transportu ładunku na paletach.

śr. ocena 5 / głosów 4