Rodzaje zawieszek do etykiet

Kartonikowe etykietki wykorzystywane są do oznacza bardzo szerokiej gamy produktów – od ubrań, przez zabawki, na alkoholu skończywszy. Aby je przymocować do produktu konieczne jest wykorzystanie odpowiedniego rodzaju zawieszek. Oto kilka z nich.

Zawieszki o stałej długości

Zawieszki tego rodzaju stosowane są do etykietowania produktów, w przypadku których niepożądana lub niemożliwa jest identyfikacja przy pomocy wbijanego łącznika i etykiety lub etykiety samoprzylepnej. Końcówka zawieszki przewlekana jest przez jego główkę, dzięki czemu tworzy się zamknięcie – szybko, bezpiecznie i oszczędnie. Zawieszki z tej kategorii podzielić można na dwa pomniejsze rodzaje: zawieszki z główką stożkową oraz zawieszki z główką cylindryczną. Obwód pętli jest stały.

Zawieszki o regulowanej długości

W przeciwieństwie do produktów z poprzedniej kategorii, w przypadku tych zawieszek możliwie jest regulowanie obwodu utworzone pętli. Po zamknięciu pętli niemożliwe jest jej otwarcie czy poluzowanie bez uszkodzeń. Doskonale nadają się do zabezpieczenia nawet najmniejszych opakowań przed niepożądanym otwarciem.

Zawieszki sznurkowe

Te wysokiej jakości tekstylne zawieszki wyglądem przypominaną sznury wykonywane z naturalnych tworzyw, takich jak włókna lniane czy konopne. Jednocześnie odznaczają się wysoką wytrzymałością, a także szybkością i bezpieczeństwem użycia. Dzięki specjalnej trójkątnej końcówce zawieszki tego rodzaju mogą być z łatwością przewlekane przez zamki błyskawiczne oraz otworu.

Opisane wyżej produkty znajdziemy w ofercie firmy GECKO, przedstawiciela i dystrybutora produktów amerykańskiej wytwórni Avery Dennison Fastener Division, odpowiedzialnej za wprowadzenie na rynek rewolucyjnego systemu plastikowych łączników Swiftach, powszechnie stosowanych do etykietowania wszelkiego rodzaju produktów, przede wszystkim ubrań. Oferta firmy Avery Dennison obejmuje bardzo szeroką gamę różnego rodzaju łączników oraz zastosowań ogólnych i specjalistycznych, a także metkownic igłowych i innych narzędzi aplikacyjnych. Najszerszą grupę produktów w ofercie stanowiąc łączniki łopatkowe Standard i Fine Fabric, oraz łączniki specjalne – haczyki, łączniki podwójne oraz T-End. Proponowane przez markę Avery Dennion rozwiązania pozwalają w znaczący sposób zwiększyć wydajność oraz bezpieczeństwo produkcji i pakowania, mają również wpływ na jakość i wygląd ostatecznego produktu. Wykorzystywane są powszechnie w branży odzieżowej, a także w przemyśle spożywczym, np. do etykietowania mięsa, ryb oraz owoców.