Sposoby recyklingu mebli biurowych

Remont albo rewitalizacja biura często wiąże się również ze zmianą mebli. Pojawia się wówczas konieczność wywozu i recyklingu dotychczas używanych mebli biurowych. Zamiast zagracać nimi przestrzeń magazynową, lepiej skorzystać z usług firm specjalizujących się w wywożeniu i recyklingu starych mebli.

recykling-mebli

Jakie meble biurowe najczęściej poddajemy recyklingowi?

Recykling mebli biurowych to rozwiązanie proekologiczne. Sam proces przetwarzania mebli polega z reguły na ich rozdrobnieniu, a następnie wykorzystaniu jako dodatek do paliwa stałego albo na odzyskaniu z nich elementów, które mogą posłużyć do produkcji nowych produktów (np. części aluminiowe).  

Profesjonalne firmy świadczą usługi kompleksowego recyklingu, w ramach których możemy oczekiwać demontażu mebli biurowych i wyposażenia, wyniesienia ich z budynku, załadunku i wywozu do miejsca recyklingu. Każdy transport jest szczegółowo opisany w Karcie Przekazania Odpadów, dzięki czemu przedsiębiorca ma potwierdzenie, że przekazał meble do recyklingu.

Jak przeprowadza się recykling mebli biurowych?

Jak wyjaśnia pracownik firmy Ago RecyklingUsługa recyklingu mebli biurowych przebiega w następujący sposób. Najpierw odbieramy meble od Klienta, a następnie są one przewożone do firmy zajmującej się recyklingiem, gdzie segregujemy je według kategorii odpadów: szkło, metal, plastik itd. Po wstępnym rozdrobnieniu, meble wykorzystywane są następnie jako surowiec wtórny, a elementy, niezdatne do recyklingu, utylizujemy. Dzięki temu, klienci mają pewność, że meble nie trafią na wysypisko tylko zostaną zniszczone w proekologiczny sposób.

Recyklingiem mogą zostać objęte m.in: biurka, stoły, stoliki, krzesła biurowe, półki, stelaże, łóżka, przegrody, ścianki działowe, krzesła i fotele obrotowe, meble metalowe, wyposażenie magazynowe, zabudowy z profili aluminiowych i wiele innych. W zależności od rodzaju mebli, możliwe jest ponowne wykorzystanie nawet 97% materiału z mebli.

Pamiętajmy, że wynajęta przez nas do recyklingu mebli biurowych powinna oferować nie tylko dobre warunki współpracy, ale także  przestrzegać wymagań wynikających z przepisów prawnych – w szczególności z zakresu ochrony środowiska. Tylko wówczas będziemy mieć pewność, że nie tylko pozbędziemy się starych mebli, ale wpłyniemy również na ich efektywne zagospodarowanie. Dzięki czemu zadbamy równocześnie i o naszą firmę, i środowisko.