System SLS. Co to takiego?

Wśród wielu automatycznych systemów transportowych wyjątkową popularnością cieszy się system SLS, czyli Shuttle Loop System. Służy on zarówno do transportu pojedynczego ładunku, jak i transportu zwielokrotnionego. Stanowi istotny składnik infrastruktury procesów logistycznych, aktywnie wpływających na szybkość przemieszczania się towarów. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

System SLS, jak każdy wewnętrzny system transportowy, aktywnie wpływa na poziom procesów manipulacyjnych oraz transportowych, przyczyniając się do zwiększenia ich wydajności. Zapewnia on jednocześnie ochronę towarów przed uszkodzeniami oraz utratą ich wartości użytkowych. Na czym dokładnie polega?

Specyfikacja systemu SLS

System SLS jest system, służącym do wewnętrznego transportowania palet, pudeł, kartonów, wieszaków, tac, wyrobów gotowych, pojedynczych części oraz półproduktów i surowców.

Jest on w stanie obsłużyć zarówno ładunki o większych ciężarach, jak i wymiarach; od 20 do 1 500kg i od 90dm3 do 110dm3.

Kolejną zaletą omawianego systemu jest fakt, iż długość szyny, będącego jego kluczowym elementem, możemy układać w dowolny kształt, pod warunkiem wielopłaszczyznowości.

Jest to system o niezwykle wydajnej mocy i prędkości 5m/s dla pojedynczego shuttle.

Zasada działania systemu SLS

Zasada działania systemu SLS, oferowanego przez renomowanego producenta systemów transportu Cassioli, jest dość prosta. Całość składa się z kliku samojezdnych, szybkich i niezależnych jednostek mobilnych. Poruszają się one po obwodzie zamkniętym, stworzonym przez pojedynczą szynę w kształcie pierścienia, która jest zamocowana do podłoża. Dzięki takiemu rozwiązaniu system charakteryzuje się wysokim stopniem elastyczności operacyjnej.

Kolejnym atutem omawianego systemu jest możliwość zainstalowania szyny na dowolnej wysokości. Pozwala ona uniknąć ograniczeń, które związane są ze stałymi instalacjami naziemnymi.

Zalety systemów transportu wewnętrznego

Profesjonalne systemy transportu wewnętrznego posiadają wiele zalet. Są niezawodne, dostępne, elastyczne i łatwe w konserwacji. Projektowane są one w oparciu o analizę właściwości fizycznych oraz cech charakterystycznych dla przepływu transportowanego materiału. Wbudowane w nie własne systemy sterujące zapewniają prawidłową współpracę różnych segmentów całego systemu.

Oprócz opisanego systemu, systemy transportu wewnętrznego to także:

  • wózki automatyczne
  • wózki bez napędu
  • urządzenia do składowania
  • urządzenia pomocnicze
  • wózki widłowe
śr. ocena 5 / głosów 5